FBK Harvard Partizánske

Veľmi dôležité derby v prospech Topoľčian

V rámci 20. a 21. kola muži bojovali o veľmi dôležité body, ktoré im mohli zaručiť účasť v playoff. K tomu však potrebovali vyhrať obidva zápasy. Ten prvý, na domácej palubovke sa im podarilo po nie úplne presvedčivom výkone vyhrať 9:4, no na druhý deň už nestačili na Topoľčany. Vo veľmi dôležitom súboji sa zrodila výhra Topoľčian pomerom 5:3, ktorá záručila účasť v playoff práve žochárom.

Lucián Daňo (tréner Harvardu): „Domáci zápas so Sereďou mala byť povinná jazda a takpovediac isté tri body. Cieľ sme splnili, hrali pekný a učelný florbal zhruba prvých a posledných 10 minút. Zvyšok zápasu to bola vyrovnaná hra, čo by sa nám pri rovnakej súperovej kvalite nemalo stávať. V Topoľčanoch to bol zápas plný emócií išlo o veľa. Domáci zvládli zápas lepšie. Hru sme nemali pod kontrolou. Loptičku sme držali viac na paliciach ako súper ale v koncovke sme boli málo aktívny. Chýbalo viac kreativity vpredu, zrýchlenie hry od obrancov. Spojka medzi útokom a obranov bola po slabšia a najmä pomalá. Keď sme už konečne chytili rytmus hry tak nás z neho vyhodila buď oslabovka alebo účelne zdržovanie hry od súpera. Zahodili sme taktiež kľúčové trestné strieľanie za stavu 2:3, zápas by určite vyzeral inak. Prišli sme hneď v úvode zápasu o jedného z kľúčových hráčov Mateja Sklenara, v minulom víkende o Štefana Hrkotáča a to sú pre nás citeľné straty. Snáď sa chalani dajú čím skôr dokopy... Týmto pozývam všetkých priaznivcov florbalu, príďte nás podporiť na domáci zápas s Detvou, už nám ide o všetko. Potrebujeme bodovať aby sme štartovali v playoff..“

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE – ICE PLAYERS SEREĎ 9:4 (4:2, 1:1, 4:1)

Zápas mal jasného favorita a tým boli domáci. V ich bráne dostal od začiatku zápasu priestor Menšík. Po úvodnom oťukávaní otvorili podľa očakávania skóre domáci. Úspešným strelcom bol Krajčovič. Už o 14 sekúnd zvyšoval na 2:0 Vyskočil. Keď potom v 9. minúte Sklenár a po ňom v 12. minúte Vozár pridali ďalšie góly domácich, zdalo sa, že zápas bude mať jednoznačný priebeh. Opak bol však pravdou, hostia sa nevzdávali a v 18. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Jandu. 6 sekúnd pred koncom prvej tretiny strelil domácim gól do šatne hosťujúci kapitán Stanko.

V úvode druhej časti hostia znížili už na rozdiel jedného gólu. Domáci nepredvádzali ideálny výkon a hostia sa vďaka tomu držali v hre. V 38. minúte sa domácim predsa len podarilo skórovať, Lennerovu prihrávku pretavil na gól Skukálek.

V tretej tretine sa hostia zásluhou svojho kapitána dotiahli opäť na jednogólový rozdiel. Domáci však v závere zabrali. Najprv využil presilovku Skukálek. Po ňom bol úspešný Lenner a v 57. minúte sa presadil aj Krajčik. Skóre a zároveň svoj hetrik uzavrel v poslednej minúte Skukálek.

Góly Harvard: 7. Krajčovič (Druska), 7. Vyskočil (Hudec), 9. Sklenár (Berešík), 12. Vozár (Sklenár), 38. Skukálek (Lenner), 53. Skukálek (Hudec), 55. Lenner, 57. Krajčik (Krajčovič), 60. Skukálek (Botka)

Góly Sereď: 18. Janda (Jakubek), 20. Stanko, 21. Jakubek (Berčík), 47. Stanko

Vylúčení:  1:1 na 2min., Strely: -:-

Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Galáč a Patrovič, 45 divákov

HARVARD: Menšík (od 52. Lacika), - Krajčovič, Druska, Šramka, Tupý, Vyskočil, Vozár, Berešík, Krajčík, Zvalo, Skukálek, Múčka, Lenner, Hudec, Sklenár, Botka, tréner: L.Daňo

FBO ŽOCHÁR TOPOĽČANY – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

V derby zápase, ktorému náboj pridával aj priamy súboj o play off, začali lepšie domáci a už na začiatku 2. minúty sa presadil Daňo. Na opačnej strane potom Tupý nastrelil brvno. Hosťom zo zostavy vypadol Sklenár, ktorý si poranil členok. V 14. minúte udreli opäť domáci, po dorážke bol znovu úspešný Daňo. V závere mali hráči Harvardu k dispozícii presilové hry. Prvú ešte nevyužili, ale v tej druhej napriahol Druska a vymietol horný roh brány.

Na začiatku druhej tretiny hral Harvard znovu presilovku, tentokrát ale početnú výhodu nezúžitkoval na strelenie gólu. V polovici zápasu sa nepresadila pred bránou domácich dvojica Vlčko – Vyskočil a z protiútoku Daňo zavŕšil hetrik. O skorigovanie nepriaznivého stavu sa postaral presilovkovým gólom Berešík. Hral sa rýchly florbal, obaja brankári mali čo robiť, aby sa skóre nemenilo.

Príležitosť na vyrovnanie mal na začiatku poslednej tretiny Vlčko, trestné strieľanie po faule na Zvala však nepremenil. Presilovku si potom zahrali aj domáci, ale hostia neinkasovali aj vďaka dobrej defenzívnej práci kapitána Drusku. Prišlo však ďalšie oslabenie, aj toto Harvard ubránil, ale krátko po skončení inkasoval z florbalky Gáleta. Domácich to nakoplo, najprv zazvonila spojnica na Lacikovej bránke, ale v 54. minúte už inkasoval. Hostia si zobrali oddychový čas a hneď na to vystrelil od polovice Druska a loptička prepadla do brány. Botka potom nastrelil tyčku. Do konca stretnutia sa už skóre nemenilo a tak si dôležité body do tabuľky pripisujú domáci.

Góly Topoľčany: 2. Daňo, 14. Daňo (Laudon), 31. Daňo (Kopecký), 51. Gálet (Tomaškovič), 54. Kráľ (Hatala),

Góly Harvard: 20. Druska (Skukálek), 34. Berešík (Krajčovič), 54. Druska,

Vylúčení:  4:3 na 2min., Strely: -:-

Presilovky 0:2, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Vavrinec a Galáč, 100 divákov

HARVARD: Lacika (Menšík), - Krajčovič, Druska, Šramka, Tupý, Vyskočil, Vozár, Berešík, Krajčík, Zvalo, Skukálek, Múčka, Lenner, Hudec, Sklenár, Botka, Vlčko, tréner: L.Daňo

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 13. 02. 2019