FBK Harvard Partizánske

Vybojované playoff v zápase s Detvou

V poslednom kole základnej časti mužskej 1. ligy išlo Harvardu o všetko. V prípade výhry nad Detvou si mohli zabezpečiť postup do playoff, no v prípade prehry by ich čakal len koniec sezóny. V tzv. zápase sezóny sa za skvelej diváckej podpory a bojovnému výkonu zrodila výhra Harvard 7:3.

Všetko alebo nič - znelo motto pred dnešným zápasom. Myslím, že z dnešného duelu sa nám podarilo vyťažiť maximum. Súpera sme si dostatočne držali od tela a počas celého zápasu sme vyhrávali. Boli tam ale určité chyby, ktorých sa musíme v playoff vyvarovať. Zamrzelo ma akurát, že niekoľko chalanov sme museli nechať "doma" na úkor iných, ale to je šport. Pevne verím, že všetci tí, ktorí si v sobotu nezahrali to chápu a budú nám prínosom v bojoch playoff. Ďakujem taktiež fanúšikom za veľkú účasť a skvelú podporu, bez nich by to bolo o poznanie ťažšie.“ povedal po zápase tréner Harvardu Lucián Daňo.

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE – DTF TEAM DETVA JOXERS 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)

V zápase išlo Harvardu o postup do play off a tak bol od začiatku aktívny. Najprv Botka ani na dvakrát nezužitkoval prihrávku Skukáleka spoza brány , ale v 3. minúte prihral Múčkovi a ten otvoril skóre. Už o 15 sekúnd vyrovnal hosťujúci Melicher a začínalo sa odznova. Hra bola vyrovnaná, šlo o veľa. Harvard sa mohol dostať do vedenia počas presilovky a v 10. minúte sa zásluhou Takácsovej strely z diaľky aj tak stalo. Hosťom ale znovu netrvalo dlho a vyrovnali, tentokrát po 7 sekundách od gólu domácich sa presadil L. Nôta. Domácich dostal do vedenia v 12. minúte kapitán Druska. V 16. minúte fantastickým zákrokom podržal svojich Lacika. V závere tretiny mali hostia mierne navrch, domácim sa však podarilo jednogólový náskok udržať.

Od úvodu druhej tretiny sa hral atraktívny florbal. Mierne navrch mali domáci, čo v 25. minúte zavŕšil gólom Krajčik. V 27. minúte to bolo už o tri góly, prihrávku Skukáleka strelou pomedzi nohy na gól pretavil M.Korec. Harvard bol na koni a vypracoval si niekoľko ďalších zaujímavých príležitostí. Postupne sa mierny tlak presunul na stranu hostí a v polovici zápasu po teči domácich zachránilo brvno. Harvard tento tlak dobrou hrou ustál, navyše v 37. minúte získal loptu Krajčovič, posunul na Takácsa, ten obišiel brankára a pohodlne skóroval. Hostia sa snažili znížiť, proti bol však v tomto zápase skvelo chytajúci Lacika. Na konci hral Harvard presilovku, do prestávky ju už ale nevyužil.

Nedokázal využiť ani zostávajúci čas na začiatku tretej časti hry a tak sa skóre nemenilo. Domáci sa nechali trošku uspať a hráč, čo naskočil z trestnej lavice, im napádaním narobil problémy. V 45. minúte vytiahol ďalší skvelý zákrok Lacika, keď vykopol strelu z diaľky, pričom mal zakrytý výhľad. V 46. minúte už kapituloval. Domáci boli málo dôrazní a zblízka sa aj vďaka teču Zvala presadil Dianiška. V 48. minúte mal Harvard k dispozícii výhodu o jedného hráča, ostala však nevyužitá. Gólovo domáci udreli 4 minúty pred koncom, Skukálek posunul na Múčku a ten do odkrytej časti brány skóroval. Potom sa chvíľu hralo hore dole, ale bez gólov. V závere si už domáci víťazstvo postrážili a vďaka tomu si zaistili priečku zaručujúcu účasť v playoff.

Góly Harvard: 3. Múčka (Botka), 10. Takács (Tupý), 12. Druska (Krajčovič), 25. Krajčik (Takács), 27. M.Korec (Skukálek), 37. Takács (Krajčovič), 56. Múčka (Skukálek)

Góly Detva: 3. Melicher (Dianiška), 10. L.Nôta (Dianiška), 46. Dianiška (L.Nôta),

Vylúčení:  0:2 na 2min., Strely: -:-

Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Jursa a Drienka, 160 divákov

HARVARD: Lacika (Menšík), - Takács, Krajčovič, Tupý, Druska, Šramka, Baštrnák, Vyskočil, Krajčik,  Berešík, Zvalo, Skukálek, M. Korec, Múčka, Lenner, Hudec, Botka, Vlčko tréner: L.Daňo

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 21. 02. 2019