FBK Harvard Partizánske

Úvod štvrťfinálovej série ovládli Košice

Muži Harvardu nastúpili na košickej palubovke v dvoch úvodných zápasoch štvrťfinálovej série 1. ligy mužov. K víťazovi základnej časti cestovali s cieľom uchmatnúť aspoň jeden zápas vo svoj prospech. To sa im bohužiaľ nepodarilo a tak budú o prvé víťazstvo bojovať opäť v Partizánskom. V prvom zápase to bol doslova výbuch a nepekný debakel. Zápas, ktorý bol ako zo zlého sna vystriedal na druhý deň zápas úplne odlišný. V ňom bolo všetko až do konca otvorené a vyhrať mohli ako domáci, tak aj Harvard. Košičania však v poslednej tretine definítvne strhli vedenie v zápase na svoju stranu a v sérií hranej na 3 víťazné zápasy si tak pripísali ďalší "bod". Obidva zápasy v skratke zhodnotil tréner mužov Lucián Daňo„Košice sú víťazom základnej časti a sú pre túto playoff sériu favoritom. Na východ sme cestovali s tým, že ich ideme potrápiť a vziať aspoň jeden z ich domácich zápasov. Je náročné cestovať 4 hodiny autom, ku ktorým treba prirátať nejaký čas na prestávky a obed keď hráte už o 14:00. K tomu potrebujete ešte hodinu na rozcvičku a pokyny pred zápasom. Z tejto cesty boli chalani uťahaní čo sa odzrkadlilo v úvode zápasu. Než sme sa dostali do tempa prehrávali sme 3:0. Reagoval som timeoutom, nabádal som chalanov ku zmene štýlu hry. Prinieslo to svoje ovocie keď sme behom pár minút hru dorovnali, trafili tyčku a zahodili dve tutovky. Navyše sme nepremenili nariadené trestné strieľanie. Následne sme znovu inkasovali čo rozhodlo zápas. Tak kvalitný tím akým Košice sú si dokáže komfortný náskok udržať. Skúšali sme čo to šlo no zvrátiť tento stav už nebolo v našich silách. Večer sme si s chalanmi na hoteli rozobrali zápas na drobné a vysvetlili ako musíme hrať v druhom zápase. Tento zápas bol úplne o inom. Chalanov som pochválil za výkon, bol skutočne dobrý. Za stavu 0:1 sme zahodili ďalšie trestné strieľanie (už 7. v tejto sezóne). Po chvíli sme aj tak reagovali vyrovnavajúcim gólom. Následne sme inkasovali nešťastný vlastný gól. Otrepali sme sa a bojovali do konca, no na výhru to nestačilo. Musíme zabrať v domácich zápasoch a pokúsiť sa zvrátiť nepriaznivý stav série z 0:2.“.

1. zápas štvrťfinále playoff
ŽLTÝ SNEH KOŠICE – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 16:6 (6:0, 4:4, 6:2)

Harvard cestoval na východ Slovenska s cieľom zopakovať dobré výkony s tímom domácich. Tí sa však už v 2. minúte ujali vedenia zásluhou Sameka. Harvard potom ubránil oslabenie, no po ňom inkasoval, ako už viackrát túto sezónu, dva góly v rýchlom slede a hosťujúci tréner Daňo si zobral oddychový čas. Znížiť mohol z trestného strieľania Skukálek, ale neuspel. Domáci mali naďalej prevahu, hráči Harvardu nechávali veľa priestoru najmä v strede ihriska, čo domáci využili na strelenie ďalších troch gólov. Po prvej tretine tak na tabuli svietilo hrozivé skóre 6:0.

Ani do druhej časti nevstúpil Harvard ideálne a už po 22 sekundách inkasoval z florbalky Janočka. Potom sa konečne dostali k slovu aj hostia a o zníženie sa postaral Múčka. Následne však Berešík stratil loptu pri prechode do útoku a domáci to využili na strelenie gólu. Harvard rýchlo odpovedal zásluhou Vyskočila, ktorý dotlačil loptu do brány. Lenže v polovici zápasu prišla opäť chyba v obrane, Samek obišiel Krátkeho a strelil už svoj piaty gól v zápase. V bráne Harvardu Laciku vystriedal Menšík. Harvardu sa podarilo dvomi gólmi znížiť nepriaznivé skóre. Najskôr si loptu vymenili Skukálek s Botkom a druhý menovaný sa presadil. Potom Takács našiel Berešíka a ten z otočky strelil štvrtý gól hostí. Lenže domáci odpovedali, pošmyknutie hráča hostí potrestal Maďar. Harvard hral presilovku 5 na 3, gól však z toho nebol. Naopak inkasovať mohol pri následnom oslabení pri vylúčení Feraia, Menšík v bráne hostí aj so šťastím odolal.

Do poslednej časti konečne hostia vstúpili tak ako mali a po 25 sekundách sa po Múčkovej prihrávke presadil Skukálek. Už o minútu však nechali veľa priestoru Leškovi, ten prešiel sám pol ihriska a strelou do horného rohu brány zvýšil. V 47. minúte padli dva góly, do každej brány po jednom. Najprv sa za hostí presadil Zvalo, o pol minúty domáci odpovedali zásluhou Zemlana. V rýchlom slede domáci strelili ďalšie tri góly a po tomto uragáne sa zápas už len dohrával. V závere ešte prikrášlil výsledok domáci kapitán Čepel.

Góly Košice: 2. Samek, 5. Maďar (t.s.), 5. Samek (Kováč), 11. Samek, 13. Samek (Šupala), 17. Janočko (Čepel), 21. Janočko (Weiss), 25. Janočko (Čepel), 30. Samek (Gurbaľ), 35. Maďar, 42. Leško, 47. Zemlan (Kováč), 48. Leško (Gurbaľ), 48. Čepel, 49. Kováč (Šupala), 59. Čepel (Badura)

Góly Harvard: 24. Múčka (Botka), 25. Vyskočil (Ferai), 31. Botka (Skukálek), 34. Berešík (Takács), 41. Skukálek (Múčka), 47. Zvalo (Krátky),

Vylúčení: 3:2  Strely: 35:22

Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Pempek a Cifranič, 85 divákov

HARVARD: Lacika, (od 30. Menšík) – Takács, Krajčovič, Tupý, Druska, D.Krátky, Vyskočil, Berešík, Skukálek, Korec M., Múčka, Lenner, Hudec, Botka, Ferai, Zvalo, tréner: L.Daňo

2. zápas štvrťfinále playoff
ŽLTÝ SNEH KOŠICE – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Harvard chcel v druhom zápase napraviť pokazený prvý zápas a posnažiť sa o vyrovnanie série. V 3. minúte však tento plán dostal trhliny po tom ako sa kapitánovi domácich Čepelovi dostala odrazená loptička zo vzduchu priamo na hokejku a tú dostal pomedzi Lacikove nohy do brány. Napriek tomu Harvard hral oveľa lepšie a bojovnejšie ako v prvom zápase a po prvej tretine držal výsledok, ktorý mu ešte dával nádej. Šance sa striedali na obivoch stranách no vynikali najmä obaja brankári.

V druhej tretine mohol Harvard vyrovnať počas presilovej hry, nebol však úspešný. Neuspeli ani domáci, tí mali k dispozícii dokonca dve presilovky po sebe, keď dvakrát v rýchlom slede putoval na tréstnú lavicu Vyskočil. V 32. minúte nevyužil trestné strieľanie Takács. Vynahradil si to o minútu neskôr, keď po nahrávke Drusku vyrovnal na 1:1. Následne však do tímu Harvardu prišla smola. Jednú z bežných striel Košíc Lacika bez problémov zlikvidoval. Rýchlo však chcel rozohrať loptičku do protiútoku a nešťastne si ju zrazil do vlastnej brány. Do kabín tak išli opäť vo výhode jedného gólu domáci za stavu 2:1.

V tretej tretine Harvard musel trochu viac otovoriť hru. Bohužiaľ z toho pramenilo prečíslenie troch hráčov na samotného Korca, ktorému domáci nedali šancu a znovu sa presadil domáci kapitán Čepel. O minútu na to predviedol svoje kvality opäť Samek, ktorý dostal priveľa priestoru a vymietol horný roh brány a domáci tak viedli už trojgólovým rozdielom. V 56. minúte iskierku nádeje vykresal presnou strelou do vinkla Takács. V posledných dvoch minútach mali hostia výhodu presilovej hry a navyše sa pokúsili o hru bez brankára. Gól sa im už ale streliť nepodarilo a z východu tak odchádzajú bez víťazstva.

Góly Košice: 3. Čepel, 35. Druska (vlastný), 46. Čepel (Šupala), 47. Samek (Leško),

Góly Harvard: 33. Takács (Druska), 56. Takács (Druska),

Vylúčení: 2:2  Strely: 21:18

Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Katlovský a Vrábeľ, 75 divákov

HARVARD: Lacika, (Menšík) – Takács, Krajčovič, Tupý, Druska, D.Krátky, Vyskočil, Berešík, Skukálek, Korec M., Múčka, Lenner, Hudec, Botka, Ferai, Zvalo, tréner: L.Daňo

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 01. 03. 2019