FBK Harvard Partizánske

Muži na začiatok ligy v Čadci a Žiline

Predposledný septembrový týždeň štartovala sezóna celoštátnej mužskej 1. ligy. Muži Harvardu cestovali na palubovky dvoch nováčikov súťaže. V prvom kole v Čadci zaknihovali prehli 5:9, no na druhý deň po úplne odlišnom výkone získali dôležité body do tabuľky po výhre 6:2 nad Žilinou.  Oba zápasy zhodnotil tréner mužov Štefan Rajčan. Report zo zápasu napísali Marek Baláž a Tomáš Peciar.

Štefan Rajčan (tréner Harvardu): Do prvého zápasu sezóny sme šli s rešpektom. Nepoznali sme súpera a vycestovali sme bez 5 opôr, ktoré figurujú na listine zranených. Súper nás zaskočil aktívnym presingom a trestal naše chyby. Od druhej tretiny sa zápas herne vyrovnal a obe tretiny skončili remízou. Bohužiaľ, doplatili sme na zaspatý začiatok zápasu. V druhom zápase sme chceli odčiniť prvé zaváhanie a to sa nám aj podarilo. V bráne nás podržal Lacika, ktorého zákroky boli bravúrne. Myslím, že tento zápas sme zvládli veľmi dobre. Súpera sme nepúšťali do nebezpečných situácii a blokovali dostatočný počet striel. Vychádzalo nám vysoké napádanie a súpera sme držali pod tlakom. Predviedli sme krásne akcie zakončené gólmi. Chalani predviedli naozaj výborný výkon, za ktorý ich chválim.“.

DEVILS ČADCA – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 9:5 (4:0, 3:3, 2:2)

Po úvodnom oťukávaní sa ako prví presadili domáci hráči, keď strelu Petroviča tečoval Škvaridlo. Harvard v polovici prvej časti zle striedal, oslabenie však dokázal ustáť. V 15.minúte prišla chyba Krajčíka, ktorý spoza brány prihral priamo na florbalku domácim a bolo 2:0. Čadca sa dostala do tempa. Najprv Lacika zlikvidoval nájazd, avšak v 19.minúte kapituloval po strele k žrdi od Kubičku. Skóre ešte do prestávky navýšil Hordynsky. S klaksónom mohol znížiť Vlčko, ale jeho strela sa odrazila od tyčky do tyčky a von.

Do druhej tretiny nastúpil Harvard v pozmenených formáciách, ale boli to opäť domáci kto udrel. V 22. minúte sa presadil Noga. Hostí potom zachránil najprv dobrým obranným zákrokom Lenner a po ňom zasiahol skvelo Lacika. V 25.minúte predviedol pekný prienik Vlčko a strelil prvý gól Harvardu v novej sezóne. V 28.minúte zase našiel spoza brány Krajčíka a ten skóroval. Harvard tlačil, gól ale nepriniesla ani presilová hra. Naopak, po jej skončení hostia znovu inkasovali. Harvard mal k dispozícii ďalšiu presilovku a tentokrát bol úspešnejší. Zvalo našiel Lennera a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V závere to však boli opäť domáci, kto sa presadil, skákanou strelou sa prezentoval Hajduk.

V poslednej časti hry sa dlho nič vážnejšie nedialo. Zmena skóre nastala až v polovici tretiny, keď domáci dvomi gólmi rozhodli o výsledku. Harvard mal potom viac z hry, dokázal to pretaviť ešte na góly Zvala a Krátkeho, ale bolo to už len kozmetické prikrášlenie výsledku.

Góly Čadca: 5. Škvaridlo (Petrovič), 15. Hajduk (Šupola), 19. Kubička (Petrovič), 20. Hordynsky (Šupola), 22. Noga (Dej), 35. Šupola (Hajduk), 39. Hajduk (Michalina), 48. Dobrovolný (Kubička), 50. Hajduk (Hordynsky)

Góly Harvard: 25. Vlčko, 28. Krajčík (Vlčko), 38. Lenner (Zvalo), 54. Zvalo (L.Botka), 60. Krátky

Vylúčení: 2:1 Strely: -:-

Presilovky 0:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Mazúch a Tóth, 21 divákov

HARVARD: Lacika, (Burza) – Druska, Krátky, Vyskočil, Minarovič, Berešík, L.Botka, Lenner, J.Korec, Krajčík, Hudec, Vlčko, Zvalo, tréner: Š.Rajčan

ŠK JUVENTA PRI CVČ V ŽILINE – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Harvard začal na ihrisku nováčika oveľa lepšie ako v Čadci. Od úvodu mal tlak, vyťažil z toho ale iba góly Krátkeho a Korca. Zvyšné strely smerovali mimo alebo do brankára domácich. Domáci sa na chvíľu osmelili v 14.minúte, ale Harvard ich mierny tlak bez problémov ustál.

Na začiatku druhej tretiny hral Harvard presilovku, ostala však nevyužitá. Potom sa predviedli obaja brankári. Nájazd domácich vychytal Lacika, na opačnej strane sa nepresadil Korec. Druhá polovica priniesla viac vzruchu. Najprv domáci v 34.minúte trafili spojnicu. O chvíľu na to už ale boli úspešnejší po góle Čecha. Harvard vzápätí odpovedal gólom Korca, ktorý vymietol horný roh brány. Neskôr Lacika musel vyriešiť závar pred svojou bránou. 6 sekúnd pred prestávkou už ale nestačil na strelu Kormančíka, ktorý potrestal vylúčenie Vyskočila.

V tretej tretine sa toho veľa neudialo. V 45.minúte peknú akciu po osi Krajčovič – L.Botka – Zvalo zakončil gólom posledný menovaný. Zníženie potom nepripustil Lacika. Harvard mohol definitívne rozhodnúť pri presilovke, tú ale nevyužil. Presadil sa až po nej z brejku Vyskočil. Do konca sa už skóre nemenilo a Harvard si tak pripísal prvú výhru v sezóne.

Góly Žilina: 34. Čech, 40. Kormančík (Milo)

Góly Harvard: 5. Krátky, 18. J.Korec (Vlčko), 32. Vyskočil (J.Korec), 34. J.Korec (Krajčík), 45. Zvalo (L.Botka), 56. Vyskočil (J.Korec)

Vylúčení: 2:1  Strely: -:-

Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Vavrinec a Galáč, 8 divákov

HARVARD: Lacika, (Burza) – Druska, Krátky, Vyskočil, Minarovič, L.Botka, Lenner, J.Korec, Krajčík, Hudec, Vlčko, Zvalo, Krajčovič, Sklenár,  tréner: Š.Rajčan

Autor: Marek Baláž, Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 27. 09. 2019