FBK Harvard Partizánske

Skvelý úvod žien do extraligy

Ženy FBK Harvard sa v úvodnom zápase nového ročníka Hyundai Extraligy žien predstavili na domácej palubovke proti úradujúcim majsterkám zo Sabinova. Domácim v tomto zápase chýbala zranená Dobošová a tiež Červená, ktorá nemohla nastúpiť kvôli veku. Napriek tomu domáce dokázali konkurovať silnému súperovi. Na druhý deň hostili druhý tím z východu a to Eastern Wings Michalovce. Tento zápas dievčatá doviedli do víťazného konca a po výhre 4:1 si pripísali vôbec prvé extraligové body. Prečítajte si reporty z oboch zápasov aj s vyjadrením trénerov a hráčiek.

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE – FBC PREDÁTOR SABINOV 6:7 (2:1, 1:4, 3:2)

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď sa podarilo hneď z prvej strely na bránu skórovať Balátovej. Harvard mal aj vďaka tomu viac z hry, viacero šancí však zostalo nevyužitých. Postupne sa osmelili aj hostky. Skrumáž v 7.minúte ešte domáce vyriešili, o minútu neskôr bolo ale vyrovnané zásluhou Lazárovej. V polovici prvej tretiny hrali domáce presilovku, vylúčenie Cuprákovej ale nedokázali potrestať. Hra bola vyrovnaná, rovnako ako skóre. Oba tímy sa snažili ešte do prestávky strhnúť vedenie na svoju stranu. Podarilo sa to v 19.minúte domácej Drábekovej, potom, čo vybojovala loptičku a bekhendom popod brankárku vrátila vedenie domácim.

Do druhej časti nastúpili aktívnejšie hráčky hostí, veľký závar si vypracovali v 23.minúte, domáce tlaku odolali. Na opačnej strane mohla zvýšiť Štefánková, mierila však ponad bránu. Hra bola následne skôr boj, bez väčších šancí. Až v 29.minúte najprv tečovaná strela hosťujúcej Tóthovej skončila na žrdi domácej brány a po následnej dorážke vyrovnala Cupráková. O minútu sa hostky dostali do vedenia po rýchlom brejku, Stašová prihrala pred bránu Točekovej a tá nemala problém zasunúť loptu do odkrytej brány. Hráčky Sabinova v tejto časti ukazovali, prečo boli v uplynulej sezóne majsterky. Domáce sa do zápasu vrátili vďaka dorážke Drábekovej. Druhý gól v zápase však strelila aj hosťujúca Lazarová a od 35.minúty hostky znovu viedli. Následne vyrovnanie odmietla Štefánková, keď zblízka mierila len vedľa brány.

Hneď v úvode tretej tretiny domáce znížili zásluhou Štefánkovej, ale už o 10 sekúnd bol rozdiel v skóre opäť dvojgólový. Hetrik zavŕšila hosťujúca Točeková. Hostky miestami tlačili domáce, ktoré tomuto tlaku podľahli v 49.minúte. Presadila sa hosťujúca kapitánka Robová. Dlho sa zdalo, že je rozhodnuté, až domáce v priebehu pol minúty dvomi gólmi zdramatizovali stretnutie. V závere sa im však napriek powerplay nepodarilo vyrovnať a tri body si tak odvážajú hostky.

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard Partizánske): „Hra z našej strany nebola taká ako v prípravných zápasoch. Zápas sme si prehrali v druhej tretine, keď súper pritvrdil a dievčatá sa zľakli. Som však rád, že sme v tretej časti zabojovali a zápas zdramatizovali.“

Ján Motešický (tréner FbC Predátor Sabinov): „Rozbehli sme tento zápas vo veľmi vlažnom tempe, kde sme sa v útoku aj obrane hľadali. V prvej tretine bol súper lepší a zaslúžene ju vyhral. Postupom času v druhej a tretej tretine sme prebrali iniciatívu. Pred koncom sa súperovi podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. My sme trafili žrď a pri powerplay sme netrafili prázdnu bránu. Podľa môjho názoru Partizánske nebude v tejto sezóne do počtu.“

Alexandra Geschwandtnerová (FBK Harvard Partizánske): „Myslím, že sme hrali vyrovnaný zápas, až na druhú tretinu. Škoda, že sme to nedotiahli aspoň na remízu..“ Klaudia Robová (FBC Predátor Sabinov): „Začiatok bol z našej strany rozpačitý. Kým sme sa dostali do zápasu, ubehla prvá tretina. V druhej sme už boli trošku lepším tímom. V závere sme si nechali zápas zdramatizovať, ale sme vďačné za tri body. Súperovi ďakujeme za vynikajúci zápas, ktorý nás dokázal preveriť.“

Klaudia Robová (FBC Predátor Sabinov): „Začiatok bol z našej strany rozpačitý. Kým sme sa dostali do zápasu, ubehla prvá tretina. V druhej sme už boli trošku lepším tímom. V závere sme si nechali zápas zdramatizovať, ale sme vďačné za tri body. Súperovi ďakujeme za vynikajúci zápas, ktorý nás dokázal preveriť.“

Góly Harvard: 1. Balátová (Dobišová), 19. Drábeková, 33. Drábeková (Štefánková), 41. Štefánková (Styková), 55. Čangelová (Kližanová), 56. Drábeková (Geschandtnerová)
Góly Sabinov: 8. Lazárová (Stašová), 29. Cupráková (Tóthová), 30. Točeková (Stašová), 35. Lazárová (Stašová), 40. Točeková (Hrabčáková), 41. Točeková (Hrabčáková), 49. Robová (Stašová),
Vylúčení 0:1 na 2 min. Strely: -:-
Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Holičková a M. Ďurík, 95 divákov
HARVARD: Hačková – Kližanová, Dobišová, Čangelová, Kuklová, Drábeková, Horváthová, Vaňová, Klapková, Bírová, Styková, Štefánková, Balátová, Geschandtnerová (C), Melušová, tréner: D. Ďuríček

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE – EASTERN WINGS MICHALOVCE (2:0, 1:1, 1:0)

Lepšie začali hosťujúce hráčky a na začiatku 2.minúty nastrelili brvno. O minútu vychytala domácu kapitánku Geschwandtnerovú brankárka hostí. Skóre mohla otvoriť Balátová, ale Baňačkai jej strelu vytesnila mimo bránu. Domáce hrali ustráchane a tak mali viac z hry hráčky Michaloviec. Chvíle domácich prišli v polovici tretiny, ale ani z jednej šance nedokázali skórovať. Prvý gól diváci videli až v 18.minúte, keď vylúčenie Puchírovej potrestala Drábeková. Hostky mohli hneď vyrovnať, strela šla naštastie mimo. V závere prvej časti hry navýšila skóre vo forme hrajúca Drábeková.

Do druhej časti nastúpili domáce aktívnejšie. Hetriku Drábekovej zabránila dobrým zákrokom Baňačkai a Melušová mierila nad. Na opačnej strane podržala domáce pri nájazde Hačková a dobrým obranným zákrokom aj Balátová.  V 25. Minúte len do masky hosťujúcej brankárky trafila Štefánková. Blízko k zníženiu bola Puchírová, ale netrafila skákajúcu loptičku. V 29.minúte po peknej spolupráci s Drábekovou zakončovala letná posila Styková. Brankárka hostí predviedla svoje umenie a zmenu skóre nedovolila. V 32.minúte nepochodila opäť Štefánková. Hostky pritvrdili, čo si odnieslo koleno domácej kapitánky Geschwandtnerovej. Domáce na tlak doplatili pri vylúčení Drábekovej, znížila Vršková. Domácim sa však podarila odpoveď po kombinácii Štefánkovej so Stykovou a druhá menovaná trafila odkrytú bránu. Harvard v závere pritlačil, ďalší gól už ale nepridal.

Tretiu tretinu začali hostky náporom, snažili sa čo najrýchlejšie znížiť a domáce mali čo robiť, aby to ubránili. Domáce sa k slovu dostali v 44.minúte, Klapková trafila len do brankárky. Domáce postupne pridali a hra sa vyrovnala. Útoky sa prelievali zo strany na stranu, k vážnejším šanciam ale neprišlo. Domáci tréner si v 52.minúte zobral oddychový čas. Po jeho skončení mali domáce dobré strely, gólom však neskončili. Na druhej strane prázdnu bránu netrafila Randová a Dzurinová ďalekonosnou strelou trafila brvno. Hralo sa hore dole, skórovať sa podarilo po brejku domácim, presadila sa znovu Styková. Zníženie odmietla v čistej šanci Dzurinová.

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard Partizánske): „Dnes bolo vidno, že sme mali v nohách ťažký zápas, ale nemôžme sa vyhovárať, lebo súper bol na tom rovnako. Chýbal nám pohyb, môžeme byť radi, že súper zahodil veľa šancí, inak by výsledok nebol taký aký je.“

Gerhard Puchír (tréner Eastern Wings Michalovce): „Zápas začal opatrne z oboch strán. Od polky zápasu sme držali loptičku a mali sme viac striel. Zial, tak ako včera ani dnes sme nedokázali trafiť bránu z vyložených príležitostí. Na pohode nám nepridal ani neuznaný gól, keď rozhodca po neodpískanom faule zastavil hru v momente, keď padol gól.“

Alexandra Vaňová (naj hráčka FBK Harvard Partizánske): „Vieme zahrať aj lepšie. Málo sme strieľali. Veľa šancí sme nepremenili. Nečakala som, že budem ocenená. Osobne by som túto cenu dala Nikol Drábekovej.

Michaela Vršková (naj hráčka Eastern Wings Michalovce): „Hra bola podľa mňa viac na našej strane, ale bohužial sme nepremenili šance a to nás stálo víťazstvo. Pokiaľ nebudeme strielať góly, nebudeme vyhrávať zápasy.“

Góly Harvard: 18. Drábeková (Styková), 20. Drábeková (Klapková), 39. Styková (Štefánková), 58. Styková (Drábeková)
Góly Michalovce: 37. Vršková (Dzurinová),
Vylúčení 1:1 na 2 min. Strely: 31:23
Presilovky 1:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Vajsáblová a Broošová, 65 divákov
HARVARD: Hačková (Plevková) – Kližanová, Dobišová, Čangelová, Kuklová, Drábeková, Horváthová, Vaňová, Klapková, Bírová, Styková, Štefánková, Balátová, Geschandtnerová (C), Melušová, tréner: D. Ďuríček

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 04. 10. 2019