FBK Harvard Partizánske

Druhá výhra mužov z paluboviek súperov

Muži Harvradu cestovali aj v druhom dvojkole na palubovky súperov. V 3. kole nastúpili v Galante proti tímu FBC 11 Trnava a na druhý deň v Bratislave proti minuloročnému extraligovému tímu Hurikán Bratislava. V nasledujúcich riadkov si môžete prečítať krátky report z oboch zápasov aj s hodnotím navrátilca Petra Ondrejmišku a trénera Harvardu Štefana Rajčana.

FBC 11 TRNAVA – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 8:4 (4:1, 2:0, 2:3)

Začalo sa vyrovnane na oboch stranách. Harvard mal veľa striel, ale bez gólu. V 6.minúte Lacika zle vyhodil, loptu vybojoval Vanta, prihral Duranovi a domáci sa dostali do vedenia. Vyrovnanie priniesol gól Ivanku, ktorý zúžitkoval prihrávku Skukáleka spoza brány. Pri vylúčení Vlčka však domáci šli znovu do vedenia. Neskôr ho navýšil po skrumáži Sztruhár a v poslednej minúte sa presadil ešte domáci Vaško.

 

Harvard inkasoval z presilovky aj v druhej tretine, keď domáci potrestali vylúčenia Zvala. Harvard sa snažil strieľať, bolo to však väčšinou mimo brány, alebo to zblokovali hráči Trnavy. Neujalo sa ani prečíslenie 2 na 1 v podaní Skukáleka s Berešíkom. Skóre navýšil domáci Vágovič a po dvoch tretinách bolo o výsledku rozhodnuté.

V poslednej časti hry sa najprv podarilo hosťom gólmi Berešíka a Ondrejmišku znížiť. Potom sa však presadili domáci zásluhou Vaška. Neskôr sa dlho nič vážnejšie nedialo. Zmenu skóre priniesla až 57.minúta a vlastný, nešťastný gól Laciku. Skóre korigoval v závere kapitán Harvardu Druska v hre 4 proti 4.

Peter Ondrejmiška (hráč Harvardu) po prvom zápase: „Trošku sme na začiatku prispali, nečakal som, že na nás takto vletia. Mali sme dobrú taktiku, no nevyšlo to optimálne, robili sme veľa individuálnych chýb, na čo sme doplatili a potom sa to už ťažko dobiehalo. Bola to pre mňa nevydarená premiéra a dufám, že v ďalšom zápase to napravíme.“ 

Góly Trnava: 6. Duran (Vanta), 14. Sztruhár (Duran), 15. Sztruhár (Adam), 20. Vaško (Mahaj), 24. Adam (Siklenka), 37. Vágovič, 49. Vaško (Franek), 57. Lacika (vlastný)
Góly Harvard: 11. Ivanka (Skukálek), 44. Berešík (Vlčko), 46. Ondrejmiška, 59. Druska
Vylúčení: 2:4 na 2min., navyše Duran (Trnava) 5min.
Strely: 34:22 Presilovky 2:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Majer a Drienka,
HARVARD: Lacika, (Rajčan) – Takács, Krajčovič, Druska, Krátky, Minarovič, Krajčík, Skukálek, J.Korec, M.Korec, Lenner, Hudec, A.Botka, Vlčko, L.Botka, Berešík, Zvalo, Ondrejmiška, Ivanka, tréner: Š.Rajčan


VŠK PDF UK HURIKÁN BRATISLAVA – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 3:8 (1:2, 1:3, 1:3) 

Harvard nezačal dobre ani v Bratislave a od 8.minúty prehrával. Presadiť sa mu podarilo až v závere tretiny. Najprv odrazenú strelu Skukáleka do brány upratal Libor Botka a po ňom prestrelil všetko Druska.

Na začiatku druhej tretiny najprv Ondrejmiška strelou z väčšej vzdialenosti pridal ďalší gól Harvardu a vzápätí pridal L.Botka ešte jeden, na čo domáci tréner reagoval timeoutom. V 27.minúte zavŕšil svoj hetrik L.Botka, aj na tento gól mu asistoval Skukálek. Domáci korigovali z prečíslenia 2 na 1 po zlej rozohrávke hostí.

V tretej tretine sa presadil najprv Ondrejmiška, ktorý dostal dlhú prihrávku medzi dvoch hráčov a vymietol horný roh brány. Podobne padol aj siedmy gól hostí, Lacika vyhodil na Berešíka a ten bol úspešný. Za Harvard sa presadil ešte Ivanka po prihrávke presnej prihrávke najmladšieho hráča Partizánskeho Denisa Minaroviča. Za domácich už len korigoval Petrovič. Harvard si tak odniesol druhú výhru v sezóne.

Obidva zápasy zhodnotil tréner Harvardu Štefan Rajčan: „V prvom súboji víkendu sme vedeli, že nás čaká veľmi silný súper a uspieť na jeho pôde bude ťažké. Nehrali sme zlý florbal ale nevyužili sme dostatok šancí a naopak dostali sme aj lacné góly. Trnave ďakujeme za pekný zápas. Do súboja s Hurikánom sme sa ale pripravili zodpovedne a myslím si, že zápas sme mali vo svojich rukách. Prelomový bol hlavne začiatok druhej tretiny, kde sme zmenili štýl hry a rýchlymi gólmi sme odskočili od súpera. Pripísali sme si cenné tri body a s dvoma víťazstvami zo štyroch stretnutí na súperových ihriskách som spokojný. Aj preto, že liga je veľmi vyrovnaná."

 

Góly Hurikán: 8. Oreský (Biely), 38. Liszkay, 55. Petrovič (Liszkay)
Góly Harvard: 17. L.Botka (Skukálek), 18. Druska (M.Korec), 22. Ondrejmiška, 22. L.Botka (Skukálek), 27. L.Botka (Skukálek), 47. Ondrejmiška (Berešík), 51. Berešík (Lacika), 55. Ivanka (Minarovič)
Vylúčení: 1:1 Strely: 26:30 Presilovky 0:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Sklenica a Beňo, 45 divákov
HARVARD: Lacika, (Burza) – Krajčovič, Druska, Ondrejmiška, Vyskočil, Minarovič, Krajčík, Berešík, J.Korec, Skukálek, M.Korec, Lenner, Hudec, Ivanka, A.Botka, L.Botka. tréner: Š.Rajčan

Autor: Tomáš Peciar
Foto (zápas s Hurikánom): Miroslav Hýlek

Vydal: FBK Harvard, 13. 10. 2019
Komentáre k článku
Sociálne siete
fb instagram
Partneri

Mesto Partizánske TSK ČSFP rekuk MTP infinity TEMPO streftec florbal4u hummel sanasport exclusivecars autoinvest

Ženy Extraliga 19/20
Muži 1.liga 19/20
Posledné zápasy
Najbližšie zápasy