FBK Harvard Partizánske

Dôležitá výhra z Nitry

Najvyššia florbalová súťaž žien má za sebou druhé dvojkolo. Súťažou zatiaľ prechádza bez straty bodu družstvo ŠK 98 Pruské. Na jeho štíte skončil v nedeľu aj nováčik súťaže FBK Harvard Partizánske, ktorý podľahol lídrovi ligy a úradujúcemu slovenskému vicemajstrovi vysoko 4:14. Zverenky trénera Dušana Ďuríčka si však deň predtým zaknihovali dôležité tri body pod Zoborom, kde zdolali domácu Sláviu SPU Nitra v pomere 5:2 a  v  priebežnej tabuľke im patrí šieste miesto. V drese Harvardu sa po dlhšej odmlke objavila útočníčka Michaela Kurucárová, ktorá nastúpila proti Nitre, no hneď sa aj zapísala do streleckej listiny. V koncovke sa najviac darilo Patrícii Štefánkovej, ktorá si v  oboch dueloch zaknihovala hetriky a  v  tabuľke produktivity extraligy jej patrí piata priečka so siedmimi gólmi a  tromi asistenciami. Hneď za ňou figuruje Nikol Drábeková, ktorá má na svojom konte šesť gólov a štyri asistencie

SLÁVIA NITRA – HARVARD PARTIZÁNSKE 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Úvod stretnutia bol z  oboch strán opatrný. Ale už na začiatku 5. min Kurucárová hneď z prvej strely vymietla pravý vinkeľ. Otvorila si tak nielen gólový účet v extralige, ale zároveň oslávila aj návrat do Harvardu. Domáce odpovedali už po sedemnástich sekundách z florbalky Bardoňovej.

Nitranky v ďalších minútach nepremenili viacero dobrých príležitostí, a  tak v  polovici 22. min išli do vedenia znovu Partizánčanky, keď Štefánková zo štandardky so šťastím prestrelila Mažáryovú. Domáce naďalej stroskotávali na výbornej Hačkovej v bránke Harvardu, kým na druhej strane úradoval znovu druhý útok hostiek.

Po pekných akciách sa na začiatku 43. min a následne v 46. min presadila Štefánková, ktorá dosiahla prvý extraligový hetrik. Keď v polovici poslednej tretiny Styková zvýšila vedenie Harvardu na 1:5 a o víťazovi nebolo pochýb. O 87 sekúnd prelomila domácu nemohúcnosť v koncovke skúsená harcovníčka Janegová, ktorá upravila stav na konečných 2:5.

Roland Drgoň (tréner ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Počas zápasu sme mali smolu na hokejkách. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme, žiaľ, nevedeli premeniť. V  prvej tretine sme mohli rozhodnúť celý zápas, avšak nastrelili sme viacero tyčiek a nevedeli sme streliť gól. Myslím si, že dnes prehral lepší tím, mali sme viac z  hry, avšak ako som už spomínal, pokiaľ nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard Partizánske): „Dosť dlho nám trvalo, kým sme sa vysporiadali s malým ihriskom, aj keď sme na ňom tento týždeň trénovali. Prvú tretinu stálo pri nás aj šťastie, keďže domáce zahodili množstvo šancí, ale postupne sme hru vyrovnali. Myslím si, že v tretej tretine sme už boli lepším družstvom a v nej sme aj rozhodli o našom víťazstve. Pochvalu si zaslúžia obidve brankárky, ktoré sa prezentovali skvelými zákrokmi, aj preto je výsledok taký, aký je a nepadlo až toľko gólov.“

GÓLY: 5. Bardoňová (Krajčová), 52. Janegová (Pintérová) – 5. Kurucárová (Horváthová), 22. Štefánková (Klapková), 43. Štefánková (Drábeková), 46. Štefánková (Styková), 51. Styková (Drábeková).
VYLÚČENÉ: 2:1 na 2 min. PRESILOVKY: 0:0. OSLABENIA: 0:0. STRELY NA BRÁNKU: 50:45. ROZHODOVALI: P. Ďurík a G. Mesároš – 60 divákov.
ŠK SLÁVIA SPU DFA: Mažáryová – Klementisová, Blehová, Vargová, Pintérová, Janegová, Jančovičová, Krajčová, Hríbiková, Hricová, Bardoňová, Ferenčíková, tréner: R. Drgoň.
FBK HARVARD: P. Hačková – A. Vaňová, S. Dobišová, J. Birová, V. Vičanová – M. Balátová, N. Drábeková, K. Kuklová – A. Klapková, M. Styková, P. Štefánková – M. Kurucárová, N. Horváthová, T. Čangelová, tréner: D. Ďuríček.

PRUSKÉ – HARVARD PARTIZÁNSKE 14:4 (2:1, 5:1, 7:2)

V prvej tretine dokázal nováčik súťaže držať krok s favorizovanými domácimi. V polovici 8. min poslala domáce do vedenia Fančovičová, no o  dvadsaťštyri sekúnd vyrovnala Štefánková. Na konci 10. min Pruskému, v ktorého drese sa predstavilo viacero slovenských reprezentantiek, vrátila vedenie Šulanová.

S pribúdajúcimi minútami druhej tretiny sa začali čoraz viac prejavovať skúsenejšie domáce florbalistky, ktoré na začiatku 38. min počas presilovky poslala Lenka Dobrodejová do vedenia 7:1. O tridsaťosem sekúnd sa opäť dočkal aj Harvard, keď Pagáčovú v domácej bránke prekonala Drábeková.

Rozbehnutý domáci vlak však hostky nedokázali zastaviť ani v poslednej dvadsaťminútovke. A aj keď Plevková robila, čo mohla, Prusanky neustále zvyšovali svoje vedenie. V polovici 50. min Pohorelcová upravovala už na 13:2. Následne sa dvakrát presadila Štefánková, ktorá tak zaznamenala druhý extraligový hetrik v rade. Posledné slovo mali domáce, keď v 59. min Šulanová zavŕšila výsledok na 14:4.

Vladimír Gábor (tréner ŠK 98 Pruské): „Dosiahli sme vysoké víťazstvo, no hlavne v prvej tretine to z našej strany nebolo také presvedčivé. Hrali sme veľmi zle, v  prvej tretine hral súper s  nami vyrovnaný zápas. Od druhej časti sme prevzali taktovku a vyhrali sme zaslúžene vysokým rozdielom v skóre.“

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard Partizánske): „Pruskému sme mohli konkurovať len v  prvej tretine, potom dievčatá začali mať svoj svet. Vôbec nepočúvali pokyny, ktoré som im dával, a ten výsledok hovorí za všetko. Ale nič sa nedeje, súperovi blahoželám k víťazstvu a  my ideme ďalej.

GÓLY: 8. a 49. Fančovičová, 10. a 59. Šulanová, 28. a 32. Hrehušová, 29. Kňažková, 32. a 45. Pánová, 38. L. Dobrodejová, 43. V. Dobrodejová, 44. Gaborolová, 47. Lenčešová, 50. Pohorelcová – 8. a 28. P. Štefánková (M. Styková), 38. N. Drábeková (P. Štefánková), 55. P. Štefánková (N. Drábeková). VYLÚČENÉ: 1:1 na 2 min. PRESILOVKY: 1:0. OSLABENIA: 0:0. STRELY NA BRÁNKU: 41:14. ROZHODOVALI: T. Michal a R. Cíbik – 65 divákov.
ŠK 98 Pruské: Pagáčová – L. Dobrodejová, V. Dobrodejová, Fančovičová, Gaborová, Hajdúchová, Hrehušová, Jurenková, Kňažková, Lenčešová, Mikulčíková, Pohorelcová, Pánová, Reseková, Šulanová, Žikavská, tréner: V. Gábor.
HARVARD: N. Plevková – A. Vaňová, S. Dobišová, J. Birová, V. Vičanová – M. Balátová, N. Drábeková, K. Kuklová – A. Klapková, M. Styková, P. Štefánková – T. Čangelová, V. Tarčáková, tréner: D. Ďuríček