FBK Harvard Partizánske

Štefan Rajčan v rozhovore po polovici základnej časti

Muži Harvardu majú za sebou polovicu základnej časti. Momentálne im patrí po 11 zápasoch 6. priečka v tabuľke, keď štyri zápasy vyhrali, štyri remizovali a v troch prehrali. Pred začiatkom sezóny prebral tím Štefan Rajčan. Pred sezónou nevedel čo očakávať, a tak sme mu po nejakom čase položili zopár otázok. Ako je spokojný s doterajším priebehom sezóny si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch. Prajeme príjemné čítanie.


Tak na úvod, ako hodnotíš doterajší priebeh sezóny?

Liga je veľmi vyrovnaná, každý dokáže s každým odohrať vyrovnané zápasy. Čo sa týka nášho herného prejavu si myslím, že sme prešli celkovou premenou. Snažíme sa byť pohyblivejší, kompaktnejší a hlavne florbalovejší.

 

Pred začiatkom sezóny si v rozhovore povedal, že nevieš čo od sezóny a hráčov očakávať. Zmenil sa nejako tento názor?

Ak sa nemýlim, toto vyjadrenie pramenilo z tréningovej dochádzky hráčov. Tá je bohužiaľ taká, ako aj na začiatku, keďže pracovné a vysokoškolské povinnosti nám nedovoľujú viac tréningov a stretávame sa v celku viac menej iba piatky. Je to síce veľká škoda, pretože ja v hráčoch vidím veľký potenciál a priestor na zlepšenie. Chápem však povinnosti, ktoré majú a musím sa s tým iba zmieriť. Florbal nie je z tohoto hľadiska na profesionálnej úrovni, takže iná možnosť nie je.V polke sezóny sa nachádzate v strede tabuľky. Panuje s týmto umiestnením v tíme spokojnosť, alebo práve naopak?

Na jednu stranu sme radi, no zároveň sme z toho aj smutní. Radi sme z toho dôvodu, že sme dokázali prehrať iba 3 z 11 zápasov. Sklamaní sme ale z toho, že body z remíz nás stoja lepšie umiestnenie. Pravidlá našej ligy neumožňujú po remíze predĺženie, príp. nájazdy, ktoré by rozhodli o víťazovi, a to je škoda. Pri viacerých remízach sa tak stratí dosť veľa bodov, ktoré si nepripíše ani jeden tím zo zápasu.

 

Keď už sme pri tejto téme. Z posledných 5 zápasov ste až štyrikrát remizovali, čo je vo florbale celkom rarita. Ako hodnotíš tento fakt? Čo vám v týchto zápasoch chýbalo k tomu, aby ste získali plný počet bodov?

Doposiaľ som niečo také vo florbale ani nezažil. Neviem či som mal za svoju trénerskú kariéru nejakú remízu a teraz ich mám na rozdávanie. V zápasoch, ktoré sme remizovali, sme väčšinou museli doháňať výpadok z prvej tretiny, a to dokonca aj štvorgólový náskok súpera. V tomto prípade je remíza dobrá, no vieme, že tie zápasy sa dali aj vyhrať. To nás samozrejme mrzí.

 

Ako hodnotíš celkový prístup hráčov? Je niečo, čím ťa dôkážu potešiť, prípípadne naopak sklamať?

Veľmi ťažká otázka… 
Družstvo by som rozdelil na dve časti. Tí, ktorí chcú a dajú do toho celé srdiečko a tí, ktorí tiež chcú, no idú si len “zahrať“. Je to amatérsky šport a chápem to, no myslím, že keď ma niečo baví a obetujem tomu svoj voľný čas, mal by som to robiť naplno. A čím ma dokážu potešiť? Vždy ma potešia keď vidím, že hrajú z chuti, keď sú motivovaní a odhodlaní víťaziť. A sklamať? Niekedy práve už spomínaným prístupom, ale aj tým, keď si neveria.Keby si mal vybrať najlepší a najhorší výkon tímu v doterajšej sezóne, ktoré zápasy by to boli a prečo?

Najlepší výkon pre mňa paradoxne nie je vysoká výhra nad Sabinovom. Skôr je to zápas v Dubnici, kde sme prehrávali s vtedajším lídrom tabuľky o štyri góly a aj napriek tomu sme zabojovali a nevzdali sa. Dovolím si tvrdiť, že dve tretiny sme boli lepším tímom a súpera sme prestrieľali o 31 striel. Zápas však skončil ako inak, remízou.

A najhorší zápas? Tu ani nie je nad čím rozmýšľať. Zápas s Topoľčanmi nám vôbec nevyšiel a prehrali sme si ho v hlavách. Povedali sme si niečo v kabíne a vôbec sme to nedodržiavali. Naša hra sa zlepšila až v polke zápasu, ale to nestačilo na dobre hrajúce Topoľčany. Túto porážku videlo veľké množstvo fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť, čo mrzí dvojnásobne.


Už túto sobotu vás na domácej palubovke čaká nováčik zo Žiliny. Čo od tohoto zápasu očakávaš?

Aj keď prvý zápas v Žiline sme vyhrali, určite to nebude jednoduché. Žilina je síce posledná, no jej výsledky sú už vyrovnanejšie a určite dokážu potrápiť aj kvalitné tímy z ligy. Jednoznačne však ideme po tri body, ktoré potrebujeme do tabuľky. Inú možnosť nepripúšťam.

 

Je tím v kompletnom zložení alebo sú nejakí hráči aj na "listine zranených"?

Tím nie je kompletný a trápia nás aj zranenia. Libor Botka je zranený už vyše mesiaca a minulý víkend si privodil zranenie kolena aj Ivan Skukálek. Som ale veľmi šťastný, že naši mladí hráči dokážu zastúpiť aj takých skúsených hráčov, akými práve Libor s Ivanom sú.

 

Ako sa zmenili tvoje ciele po polovici základnej časti?

Ja ciele nikdy nemením. Raz si ich určím a idem si za tým. Dušan (Ďuríček) sa mi smeje, že už mi z toho všetkého preskočilo. Týždeň pred zápasom kombinujem zostavy, pozerám videá a analyzujem tímy s ktorými budeme hrať, rozoberám zápasy aj s inými. Dávam do toho maximum a viem, že sa mi to vráti a aj vracia. Chalani sú šikovní a ja im verím. Takže cieľ je stále jasný a to postúpiť do play-off a byť tímom, ktorý si vyberá súpera. To ale musíme vyhrávať zápasy a bodovať. Je to v našich rukách a v hlavách, ako sa k tomu postavíme.

 

Chcel by si niečo odkázať fanúšikom Harvardu, ktorí čítajú tento rozhovor?

Určite áno. Ste fantastickí. Možno si to ani neuvedomujete, no vaša podpora nás ženie vpred. Sme radi, keď vás chodí na zápasy čoraz viac a dúfam, že to bude len rásť. Potrebujeme vašu podporu. Patrí Vám veľká vďaka. :) 


Nám už nezostáva nič iné, ako Štefanovi poďakovať za rozhovor a popriať mu do ďalšej polovice sezóny veľa šťastia. Ako sa bude tímu mužov dariť ďalej si môžete prísť pozrieť už túto sobotu o 17:00 do MŠH Partizánske, kde privítajú súpera ŠK Juventa Žilina.Vydal: FBK Harvard, 05. 12. 2019
Komentáre k článku
Sociálne siete
fb instagram
Partneri

Mesto Partizánske TSK ČSFP rekuk MTP infinity TEMPO streftec florbal4u hummel sanasport exclusivecars autoinvest

Ženy Extraliga 19/20
Muži 1.liga 19/20
Posledné zápasy
Najbližšie zápasy