FBK Harvard Partizánske

Patrícia Štefánková o svojom návrate do Nemšovej

Patrícia Štefánková prišla do Partizánskeho na hosťovanie z Nemšovej na začiatku minulej sezóny, kedy sa ženy FBK Harvard Partizánske opäť objavili na florbalovej mape Slovenka.  Bola ústrednou postavou nováčika z Partizánskeho. Spolu s Drábekovou a Dobošovou vytvorili najproduktívnejší útok celej ligy. Na konci sezóny, v ktorej sa postúpilo do extraligy zostalo ticho o tom, či sa Patrícia vráti do Nemšovej, alebo zostane v Partizánskom. Nakoniec sa rozhodla pre Harvard a prišla na hosťovanie opäť. Po polovici sezóny však odchádza naspäť do svojho materského klubu a my Vám prinášame rozhovor s Patríciou o podrobnostiach tohoto rozhodnutia.

 

Po jeden a pol sezóne sa vraciaš  do svojho materského klubu. Môžeš nám vysvetliť prečo si sa takto rozhodla?

"Z môjho materského klubu ma oslovili extraligové hráčky s ponukou vrátiť sa späť do Nemšovej, nakoľko sa im zranili dve kľúčové hráčky, ktorých absencia je dlhodobá. Po dôkladnom zvážení som sa rozhodla ponuku prijať."

V čom vidíš rozdiel medzi Partizánskym a Nemšovou?

"V Partizánskom sú mladé hráčky, ktoré vstupom do extraligy naberajú nové skúsenosti. V Nemšovej sú hráčky pôsobiace v extralige už niekoľko rokov. Rozdiel je teda najmä v skúsenostiach a hernom štýle."

Čo ti dalo pôsobenie v Partizánskom?

"Možnosť zahrať si v novom tíme, vyskúšať si nové formy trénovania a v neposlednom rade zdokonaliť sa vo všetkých herných činnostiach."

Ako prijali tvoj odchod spoluhráčky, prípadne ako sa s tebou rozlúčili?

"Toto je skôr otázka pre ne. Možno boli trošku prekvapené, pretože sa všetko zomlelo strašne rýchlo. Po poslednom zápase mi všetky vrátane trénera Ďuríčka poďakovali a zaželali veľa úspechov. Pôsobenie v klube mi bude pripomínať moja zarámovaná fotografia v drese FBK Harvard Partizánske."

Je možné že ťa fanúšikovia ešte uvidia v drese Harvardu v budúcnosti?

"Veľmi ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď... Uvidím, ako sa ďalej bude vyvíjať môj florbalový život, ale opísala by som to jednoducho - nikdy nehovor nikdy :) "

Odchod Patrície najviac zasiahol zrejme trénera ženského a dievčenských družstiev Dušana Ďuríčka. Patrícia bola aj v tejto sezóne dôležitým pilierom v tíme a preto jej odchod narobil trhliny v plánoch, ktoré s ňou tréner Ďuríček ešte mal. Opýtali sme sa teda aj jeho, ako hodnotí celé pôsobenie Patrície v drese Harvardu a ako vníma jej odchod: "Patríciu som poznal od jej účinkovania v prípravke proti chlapcom a sledoval som jej florbalový rast. V roku 2018 bola členkou reprezentačného družstva žiačok, v ktorom som pôsobil ako tréner a tam som Patríciu spoznal lepšie. Keď sa na začiatku minulej sezóny ozvala, či by mohla odohrať sezónu v Partizánskom, nebol som vôbec proti. Vedel som, že je strelkyňa a Patrícia to mnohokrát potvrdila. Rýchlo zapadla do kolektívu a bola jedným z dôležitých článkov pri postupe žien do extraligy a taktiež pri zisku vicemajstrovského titulu v kategórii dorasteniek a majstrovského titulu v kategórii starších žiačok. Patrícia prišla do Partizánskeho ako výborná hračka smerom hore, no mala rezervy v defenzíve. Dnes si myslím, že aj v tejto činnosti sa posunula, no ona sama vie, na čom musí ešte popracovať. Ja som si na ňu dosť zvykol, a preto keď prišla informácia o tom že končí, mal som tiež čo robiť, aby som to rozdýchal. Paťka, prajeme ti veľa šťastia. V Harvarde budeš vždy vítaná." uzavrel peknými slovami Dušan Ďuríček


Vydal: FBK Harvard, 18. 01. 2020
Komentáre k článku
Sociálne siete
fb instagram
Partneri

Mesto Partizánske TSK ČSFP rekuk MTP infinity TEMPO streftec florbal4u hummel sanasport exclusivecars autoinvest

Ženy Extraliga 19/20
Muži 1.liga 19/20
Posledné zápasy
Najbližšie zápasy