FBK Harvard Partizánske

Úvodné dvojkolo bez bodu

Stretnutiami úvodných dvoch kôl sa rozkrútil kolotoč druhej najvyššej florbalovej ligy mužov, v ktorej sa predstavili dvaja nováčikovia (1. FBC Zvolen, Red Wings Košice) a taktiež dvaja bývalí extraligisti Žltý Sneh Košice a Grasshoppers Žilina. Pre nabité leto plné turnajov muži Harvardu začali prípravu na sezónu až dva týždne pred začiatkom súťaže. Ešte víkend pred úvodným stretnutím odohrali turnaj v Bratislave, kde sa juniori aj muži mohli skonfrontovať aj s družstvami z iných krajín, ako je Česko, Rusko a Turecko. Vstup do nového súťažného ročníka florbalistov ŠK Harvard Partizánske, ktorí nastúpili v oboch zápasoch v oklieštenej zostave, nevyšiel podľa predstáv. Tréner Dušan Ďuríček ešte nemohol počítať s novými hráčmi v družstve, navrátilcom Michalom Marušom (odohral extraligovú sezónu v Partizánskom) a Matúšom Baniarom, ktorý prišiel z Way to Win Prievidza. Na dovolenke bol Libor Botka, kým Lukáš Poliak je v USA. Navyše medzi zranených Erika Takácsa, Mareka Lennera, Adama Staňa a Petra Baštrnáka pribudol po zápase s Trnavou aj Denis Múčka. A mladí hráči z dorastu sa pridali do prípravy družstva mužov až v septembri. V úvodnom stretnutí na palubovke bratislavských snajperov prehral Harvard vysoko 6:12. „Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Bolo vidieť, že majú za sebou dobrú prípravu. Po hrozivom nástupe za stavu osemnula nám všetkým prebehlo v hlavách kadečo, ale dokázali sme sa aj napriek tomu otriasť a vrátiť sa do zápasu. Sme na začiatku súťaže a do playoff je ešte ďaleko. Treba byť trpezlivý, máme mladé družstvo, ktoré potrebuje čas,“

povedal na margo úvodného vystúpenia Harvardu jeho tréner Dušan Ďuríček, ktorý zhodnotil aj prvé vystúpenie na domácej palubovke, v ktorom Partizánske prehralo 3:8 s Trnavou: „Mali sme na to, aby sme uhrali dobrý výsledok. Súper však provokoval a my sme sa nechali strhnúť. Doplatil na to aj náš kapitán Ivan Skukálek, čo je pre neho ojedinelý prípad. Do polovice zápasu sa nám darilo narúšať kombináciu Trnavčanov, ale oslabenia v druhej polovici zápasu nám tento zámer pokazili.“

SNIPERS BRATISLAVA – HARVARD PARTIZÁNSKE 12:6 (6:0, 2:3, 4:3)

Domáci mali raketový nástup a v 4. min viedli už 3:0. Hostia sa dokázali otriasť a začali si vytvárať aj gólové šance, ktoré ale nedokázali premeniť. Od 17. min prišla druhá trojgólová vlna snajperov a Harvard odchádzal do šatne s poltuctom gólov. V 25. min bol prísne vylúčený Druska, Bratislavčania presilovku využili a o minútu Hubáček zvýšil na 8:0. V polovici zápasu domáci vystriedali dovtedy nepriestrelného Vagaského a Botka z brejku novému brankárovi Šefrankovi nedal šancu na zásah a zaznamenal prvý gól Harvardu v novej sezóne. V 39. min po Krajčíkovej strele od poliacej čiary skončila loptička za nič nevidiacim Šefrankom, ktorému výborne clonil výhľad Botka. Dorastenec Krajčík si tak v prvom súťažnom zápase mužov pripísal hneď i gól. V poslednej minúte prostrednej časti v rohu ihriska výborne zabojoval Druska, ktorý si poradil z dvojicou domácich obrancou a z veľkého uhla znížil na 8:3. Poslednú tretinu Harvard nezačal najlepšie. Najskôr bol v brejku faulovaný Krajčovič, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá a z následného protiútoku domáci trestali gólom na 9:3. O minútu pridali desiaty gól a tréner hostí Ďuríček bral oddychový čas. V 47. min bol v tutovke faulovaný Ivanka a následné trestné strieľanie s prehľadom zakončil Botka na 10:4. Hneď po vhadzovaní predviedla parádnu akciu prvá formácia Harvardu, po ktorej Križan vymietol pavučinu na domácej bránke. A v 49. min Botka zavŕšil hetrik, keď znižoval na 10:6. Partizánčania následne pritlačili domácich, ale Botka a ani Skukálek svoje výborné príležitosti nedokázali premeniť. Naopak, snajperi uzavrel konečné skóre na 12:6.

Góly Snipers: 2. Chvála (Urban), 3. Roziak (Šifra), 4. Šifra (Hubáček), 17. Sečanský (Chvála), 19. Ciho (Šifra), 20. Tibenský, 25. Chvála (Kilik), 26. Hubáček (Šifra), 42. Hubáček (Roziak), 43. Urban (Ciho), 55. Roziak (Ciho), 60. Šifra (Ciho)

Góly Harvard: 30. a 49. A. Botka (Skukálek), 39. Krajčík (Petrík), 40. Druska (A. Botka), 47. A. Botka, 47. Križan (Skukálek)
Výlúčení 0:2 na 2. min Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Bukviš a Paulovčáková, 60 divákov
HARVARD: J. Lacika – Mi. Križan, M. Sklenár, D. Krajčík, M. Petrík – S. Druska, A. Botka, I. Skukálek – P. Ivanka, O. Krajčovič, D. Múčka, tréner: D. Ďuríček

HARVARD PARTIZÁNSKE – FBC 11 TRNAVA 3:8 (2:3, 1:4, 0:1)

Harvard od úvodu začal aktívne a Trnavčania mali problém sa dostať z vlastnej polovice. O úvodný gól sa postaral Vlčko, ktorý spoza bránky nastrelil brankára Gašpara a loptička skončila za jeho chrbtom, ale pre posunutú bránku ho rozhodcovia neuznali. V úvode si hostia vypracovali len jednu šancu, v ktorej bol Duran, z druhej príležitosti Trnavčanov už zapršalo, keď v 5. min otvoril skóre duelu Rumanovský. O dve minúty Druska vyrovnal, no Trnavčania dvomi gólmi odskočili na 1:3. Keď už každý čakal na prvú prestávku, osou ihriska sa vybral na výlet Krajčovič a bekhendom znížil na 2:3. Aj v druhom dejstve domáci neustále napádali rozohrávku hostí a za odmenu sa dočkali vyrovnania, keď v 28. min Vlčko zadovkou našiel pred bránkou Drusku a ten nekompromisne zavesil. Potom Duran zo striedačky napadol okolo bežiaceho Križana a sekol ho hokejkou, čo si nevšimla ani jedna z dvojice rozhodkýň. Domáci zostali nervózni, čo Trnavčania využili a dvomi gólmi odskočili na 3:5. Vzapätí Vlčko prehodil súperovho hráča cez mantinel pri stolíku časomerača a išiel si odsedieť päťminútový trest. V oslabení v snahe vyhodiť loptičku Druska sekol jedného z Trnavčanov a išiel si sadnúť na dve minúty. Hostia presilovku využili Duranom a v samom závere druhej tretiny Matej Vanta upravil na 3:7. V 48. min súboj Skukáleka s provokujúcim Škrabalom v rohu ihriska vyústil do šarvátky, ktorá skončila obojstranným vylúčením. V tom čase bol už mimo hry zranený Múčka a Harvard tak dohrával zápas s ôsmimi hráčmi. V 51. min Matej Vanta spečatil krutú prehru domácich na 3:8.

Góly Harvard: 7. Druska (Skukálek), 20. Krajčovič (Skukálek), 28. Druska (Vlčko)

Góly Trnava: 5. Rumanovský (Duran), 9. a 51. M. Vanta (Franek), 19. Mahaj, 30. Rumanovský (Škrabal), 32. Duran, 38. Sztruhár (Trateľ), 40. M. Vanta (Rumanovský)
Vylúčení 3:2 na 2 min., na 5 min. Vlčko, ČK: Skukálek, Škrabal Presilovky 0:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Reseková a Kolesárová, 60 divákov
HARVARD: J. Lacika – Mi. Križan, M. Sklenár, D. Krajčík, M. Petrík – S. Druska, A. Botka, I. Skukálek – D. Vlčko, O. Krajčovič, D. Múčka, tréner: D. Ďuríček

Vydal: FBK Harvard, 02. 09. 2017