FBK Harvard Partizánske

Derby víťazne pre Harvard

Druhá najvyššia florbalová liga mužov pokračovala zápasmi 3. kola, ktoré bolo zároveň súbojom dvojičiek. Bez straty bodu zostali po troch odohratých zápasoch už len tri celky – Grasshoppers Žilina, Joxers Detva a FBC 11 Trnava. Prvé víťazstvo znamenajúce zároveň aj prvé body v aktuálnom ročníku si na konto pripísali florbalisti FBK Harvard Partizánske, ktorí sa predstavili v susedskom derby v Topoľčanoch proti domácemu FbO Žochár už s vystuženou zostavou. Obe družstvá nastúpili oproti predchádzajúcej sezóne v značne omladenej zostave a Topoľčany aj s novým trénerom Tomášom Kopeckým, ktorý predtým pôsobil pri družstve žien. Po gólovej prestrelke so sedemnástimi zásahmi do malého štrikovaného vyhrali harvarďáci v pomere 10:7, pritom úvod zápasu naznačil, že odídu naprázdno. „Do Topoľčian sme išli s jasnou taktikou hrať ofenzívny florbal, k čomu nám mala dopomôcť už aj naša kompletná tretia formácia. Úvod zápasu bol však z našej strany poznačený množstvom technických chýb, za ktoré nás súper potrestal. Do prvej prestávky sme ale dokázali otočiť vývoj zápasu a v druhej tretine naše vedenie ešte navýšiť. Domáci síce zlepšenou hrou skóre vyrovnali a zdramatizovali zápas, ale na konci stretnutia sme boli opäť lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil stretnutie tréner FBK Harvard Dušan Ďuríček.

ŽOCHÁR TOPOĽČANY – HARVARD PARTIZÁNSKE 7:10 (3:4, 2:3, 2:3)

Domáci mali už v 3. min možnosť presilovej hry, ale nedokázali ju využiť. Úvodný gól prišiel tesne po tom, čo sa sily na ihrisku vyrovnali. Skóre stretnutia otvoril v 6. min domáci Baroš. Neprešla ani minúta a bratské duo Botkovcov dokázalo vyrovnať, keď po peknej narážačke od Libora zakončoval takmer do prázdnej bránky Adrián. V rozpätí dvoch minút však prišli dve individuálne chyby Harvardu a žochári sa na konci 10. min tešili z vedenia 3:1. Záver prvej tretiny vyšiel na výbornú hosťom, keď si najskôr v 17. min otvoril strelecký účet v prvom zápase aktuálnej sezóny Tupý a po ňom v 19. min aj Libor Botka. Tridsaťsekúnd pred jej koncom ešte Ferai bekhendovým zakončením pomedzi Pauerové nohy prepasíroval loptičku do siete a postaral sa o obrat v zápase. V úvode druhej tretiny sa poľahky dostal ku gólu Adrián Botka, keď neistý Pauer neudržal loptičku a útočník hostí doklepol za bránkovú čiaru na 3:5. Následne sa začali družstvá strelecky pretekať a skóre sa menilo ako na hojdačke. Najskôr uspel Tomaškovič za domácich na druhej strane Druska zvýšil na 4:6. Neskôr v presilovke krásne namieril Tupý a siedmym gólom vyhnal z domácej bránky Pauera, ktorého vystriedal Halmo. V 34. min bývalý hráč Harvardu Kopecký prekonal Laciku a druhé dejstvo uzavrel na 5:7. V záverečnej časti duelu domáci v rozpätí piatich minút zabrali a dokázali vyrovnať na 7:7, kým Partizánčania si zatiaľ vylamovali zuby na dobre chytajúcom Halmovi. V 49. min ho však zbavil čara nepriestrelnosti kapitán hostí Skukálek, ktorý využil presilovku, a od toho momentu bolo na ihrisku už len jedno družstvo. Florbalisti Harvardu v závere zápasu ovládli hru a bratia Botkovci stanovili konečný výsledok na 7:10.

Góly Topoľčany: 8. Baroš, 8. Smatana (Baroš), 10. Smutný (Gálet), 27. Tomaškovič (Kopecký), 34. Kopecký (Baroš), 45. Kopecký (Tomaškovič), 45. Gálet (Smutný)
Góly Harvard: 7. a 56. A. Botka (L. Botka), 17. Tupý (L. Botka), 19. L. Botka (Tupý), 19. Ferai (Vlčko), 22. A. Botka, 23. S. Druska (Skukálek), 28. Tupý (Takács), 49. Skukálek (Tupý), 58. L. Botka (Takács)
Vylúčení 3:3 na 2. min, Gálet na 5 min., Presilovky 0:3, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Kučera a Glonek, 50 divákov

HARVARD: J. Lacika - M. Sklenár, D. Krajčík, E. Takács, S. Druska, D. Krátky, Mi. Križan - D. Vlčko, D. Múčka, F. Tupý - I. Skukálek, A. Botka, L. Botka - R. Ferai, R. Berešík, P. Hájovský, tréner: D. Ďuríček

Autori: Marián Petrík, Dušan Ďuríček

Vydal: FBK Harvard, 15. 09. 2017