FBK Harvard Partizánske

4-bodový víkend

Zápasmi 6. a 7. kola pokračovala druhá najvyššia florbalová liga mužov. Muži FBK Harvard Partizánske privítali v sobotu 7.10. na svojom ihrisku tím ŠK Victory Stars Nová Dubnica, ktorý v doterajšom priebehu súťaže zatiaľ nezískal ani bod. Domáci napriek výpadkom v zostave pomýšľali na zisk 2 bodov. Po viac ako vyrovnanom priebehu sa im to podarilo, keď triumfovali v pomere 8:7. V nedeľu cestovali hráči Harvardu do Púchova, kde čelili miestnemu FBK. Po zlej prvej tretine sa hosťom podarilo v tretej tretine skóre vyrovnať a domov si vezú cenný bod za remízu 7:7.

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE – SK VICTORY STARS NOVA DUBNICA 8:7 (3:4, 4:2, 1:1)

Hostia začali od úvodu aktívnejšie a hneď v prvej minúte otvorili skóre. V 3. minúte loptičku pekne potiahol Skukálek, našiel Poliaka a bolo vyrovnané. Domáci často strácali loptičky, z čoho rezultovali šance hostí. Po jednej z nich bolo v 8. Minúte nariadené trestné strieľanie v prospech hostí za vysokú hokejku Poliaka. Strelu Ďuríka vyrazil Lacika ponad bránu. V následnej presilovke sa domáci dobre bránili a dokonca pohrozili Skukálekom. Hral sa vyrovnaný zápas s viacerými šancami domácich aj hostí. V 14. Minúte naklonil misky váh na domácu stranu po strele z prvej Sklenár. V 16. Minúte chybne krížom popred bránu rozohrával Druska, čo hostia využili na vyrovnanie. O dve minúty už hostia viedli, keď Lacikovi prepadla loptička a pomaly sa dokotúľala za bránkovú čiaru. Hostia pridali v 19. Minúte ďalší gól, na ktorý už o pol minúty presným zásahom Libor Botka po peknej zadovke Poliaka. Druhá tretina začala podobne ako tá prvá, najprv domácich zachránil Lacika pri prečíslení 2 na 1 následne domácim pomohlo aj brvno. Po úvodnom tlaku hostí sa k slovu dostali aj domáci a v 23. Minúte vyrovnal A.Botka. V 25. Minúte sa po rozohrávke štandardnej akcie krásne uvoľnil Druska a od mantinelu trafil presne. Hostia odpovedali o pol minúty ked únik zakončil aktívny Ďurík, 5:5. Pokračovala vyrovnaná hra, gólom ju prerušil Krátky, ktoré strela od polovice presne zapadla do dolného rohu brány. Gól paradoxne viac pomohol hosťujúcim hráčom, ktorý sa snažili o prvé body v prebiehajúcej sezóne. Svoj tlak zavŕšili gólom v 32. Minúte a začínalo sa odznova. V 34. Minúte strelil svoj druhý gól v zápase Druska, keď identicky ako aj predtým trafil po rozohrávke od mantinelu. Po góle mali opäť navrch hostia avšak ich šance zostali nevyužité. Pred druhou prestávkou sa k slovu dostali aj domáci, ale skóre sa nemenilo a do kabín šli s jednogólovým náskokom. Domáci v tomto zápase ako keby potrebovali čas dostať sa do tempa a tak úvod tretiny patril hosťom. V 43. Minúte ich gól neplatil, bol dosiahnutý nohou, neskôr domácich opäť zachránilo brvno. Domáci umne držali náskok a tak sa dlhšiu dobu nič zaujímavejšie neudialo. Až prišla 52. Minúta a najprv vylúčenie domácich a následne aj hostí. Hra 4 na 4 viac vyhovovala pohyblivejším hosťom, ktorý v 53. Minúte vyrovnali stav stretnutia a domáci tréner si vyžiadal timeout. Hostia boli ďalej aktívnejší, ale domáci odolávali. K slovu sa dostali v 58. Minúte, keď sa na dlhšie usadili pri súperovej bráne, Poliak krásne spoza brány našiel zbiehajúceho Adriána Botku a ten rozhodol. V závere domáci dobre držali hru od svojej brány a dotiahli duel do víťazného konca.

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): Dubnica nás svojou hrou zaskočila. Nevedeli sme sa na ihrisku nájsť a dnes sme víťazstvo skorej utrpeli ako vybojovali.“

Góly Harvard: 3. Poliak (Skukálek), 14. Sklenár (Botka L.), 20. Botka L. (Poliak), 23. Botka A. (Poliak), 25. Druska (Poliak), 29. Krátky (Berešík), 34. Druska (Takács), 58. Botka A. (Poliak)

Góly Nová Dubnica: 1. Mrázik (Blažej), 16. Ďurík (Bajzík), 18. Ďurík (Mrázik), 19. Blažej (Ďurík), 26. Ďurík, 32. Blažej, 53. Janiga
Vylúčení 3:1 na 2 min. Strely: 25:30

Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Kružel a Patrovič, 38 divákov
HARVARD: J. Lacika – Krátky, Sklenár - Skukálek, Botka A., Botka L. - Takács, Druska - Berešík, Poliak, Múčka, - Marus, Baniar, tréner: D. Ďuríček

FBK PÚCHOV – HARVARD PARTIZÁNSKE 7:7 (5:1, 2:3, 0:3)

Prvú väčšiu šancu zápasu mali hostia, keď v 4.minúte Skukálek netrafil odkrytú bránu. Platilo klasické nedáš - dostaneš a v tej istej minúte sa domáci ujali vedenia. Harvard sa snažil vyrovnať, ale neúspešný bol Skukálek a neskôr aj Sklenár. V 9. minúte  domáci gólman vyhodil loptičku a hráč domácich blafákom prekonal Laciku v bráne hostí. V 11. minúte bolo už 3:0, ked hráči hostí nechali pred bránou nepokrytého hráča. Po trochu hluchej pasáži prišla presilovka domácich a pri vylúčení Krátkeho v 18. minúte zvýšili na 4:0. Ešte v tej istej minúte domáci rozhodili obranu hostí a pridali ďalší gól. Hostí, zrelých na uterák, potešil pred odchodom do šatní Adrián Botka. Gól do šatne hostí nabudil a v 22. minúte pridal svoj druhý gól v zápase A. Botka. Púchov mal viacero šancí na zveľadenie náskoku keď v 24. Minúte nastrelili domáci tyčku a v 27. Minúte výborne zasiahol Lacika potom, čo sa naňho rútili až dvaja hráči domácich. V 30. Minúte využil presilovku aj Harvard, keď sa strelou z diaľky presadil Skukálek. 5:3. O minútu Druska prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a znížil na rozdiel jedného gólu. Psychickú výhodu hráči Harvardu nevyužili, naopak, domácim dovolili hneď v zápätí odskočiť opäť na rozdiel dvoch gólov. Hra sa prelievala zo strany na stranu so šancami na oboch stranách, najprv domáci nastrelili tyč a následne Libor Botka nevyužil svoju šancu. Využiť príležitosť dokázali domáci a v 33. minúte bolo už 7:4. V 38. Minúte šiel sám na brankára Berešík, ale svoj nájazd nepremenil. V poslednej minúte druhej tretiny mal v presilovke šancu L.Botka, zostala však nevyužitá. V 44. Minúte pri presilovke hostí najprv domáci nevyužili brejk a následne hostia znížili, keď popod brankára dostal loptičku do siete Takács. O minútu na to mohol Takács pridať ďalší gól, jeho strelu pod brvno však dobre pokryl brankár. 50. Minúta priniesla zlé striedanie Harvardu, ale Lacika podržal svoj tím. Na rozdiel jedného gólu znížil v 52. Minúte Skukálek po posunutí od Poliaka. Následne mali domáci opäť výhodu o jedného hráča avšak oslabenie výborne zahrali hostia, keď najprv Skukálek nepremenil, ale už o minútu bolo vyrovnané, pod brvno zavesil Takács. V 56. Minúte mali možnosť presilovky aj hostia, ale nezahrali ju vôbec dobre. Na nerozhodnom výsledku nič nezmenilo už ani vzájomné vylúčenie v poslednej minúte.

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): Proti Púchovu sme prespali prvú tretinu a súper nám ušiel na 5 gólov. Som rád, že aj keď nehráme v ideálnom zložení, chalani zabojovali a v závere sme siahali aj po troch bodoch.“

Góly Púchov:  4. Fleger (Krajci), 9. Krajci (Tomáš), 18. Mišík (Korbaš), 18. Jurenka, 31. Zemla (Cibík), 33. Beriac (Pavel)

Góly Harvard: 20. Botka A. (Skukálek), 22. Botka A. (Sklenár), 30. Skukálek (Botka L.), 31. Druska (Skukálek), 45. Takács (Botka L.), 52. Skukálek (Poliak), 54. Takács (Botka L.)

Vylúčení: 5:3 na 2 min. Strely: 22:18

Presilovky: 1:2, Oslabenia: 0:1, Rozhodovali: Vavrinec a Patrovič, 27 divákov
HARVARD: J. Lacika –
Sklenár , Múčka, - Skukálek, Botka A., Botka L., -Takács, Maruš- Poliak, Berešík, Druska - Baniar, Krátky, tréner: D. Ďuríček

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 13. 10. 2017