FBK Harvard Partizánske

Z Bratislavy ženy priniesli remízu a výhru

Hráčky Harvardu cestovali do BA oslabené o našu líderku Dobošovú, ktorá si plnila reprezentačné povinnosti. Aj napriek tomu proti rozbehnutému a posilnenému LIDU uhrali remízu, s ktorou môžu byt spokojné obe strany. Hosťujúce hráčky prišli o víťazstvo pol minúty pred koncom zápasu.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 5:5 (2:2, 1:2, 2:1)

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): „Dnes chýbal nášmu družstvu rozum. Spokojný som s výkonom tretej formácie, ktorá jediná splnila to, čo som od nich vyžadoval. Naše prvé dva útoky si dnes dúfam vybrali svoj zlý deň a facka v podobe vyrovnávajúceho gólu v závere zápasu bude pre nás varovaním, že zápas sa hrá 60 minút a nie 59.“

V úvode zápasu malo Partizánske miernu prevahu, ale gól sa im streliť nepodarilo. Skóre otvárala Drábeková v 10.min., pre ktorú získala loptičku v súboji v strede ihriska Guštarová a mlada snajperka upratal loptičku do pravého horného kúta. V 18.minute domáce hráčky potrestali vylúčenie za príliš veľa hráčok na ihrisku. O 20 sekúnd zo štandardky Štefánková zariadila vedenie pre Partizánske. V závere Lido dokázalo vyrovnať, keď 17 sekúnd pred koncom Harvard zbabral akciu v útočnom pásme a súper toto zaváhanie potrestal.

Domáce hráčky od druhej tretiny udávali tempo hry. Začali sa viac presadzovať a Harvard v tejto chvíli držala v hre iba Hačková svojimi zákrokmi v bráne. Aj napriek tomu ale v 26. minúte zásluhou Bardoňovej domáce išli prvý krát do vedenia. O minútu na to Hačková zneškodnila trestne strieľanie Gibaštíkovej, čo nakoplo harvardáčky do útoku. Na 3:3 vyrovnala peknou strelou Štefánková. V 33. minúte Partizánčanky rozohrávali štandardku a Vičanová poslala hostky do vedenia.

Z poslednej časti hry ubehlo len 7 sekúnd a Harvard viedol o dva góly, keď Štefánková strelila hetrik. Partizánske sa snažilo hrať svoju hru aj za tohto stavu a dvakrát nastrelilo konštrukciu bránky. V 52 . Lido znížilo na 4:5. O minútu ušla domácej obrane Štefánková, ale brankárka včasným vybehnutím zabránila streleniu gólu. Tri minúty pred koncom Partizánske nevyužilo presilovku. Po nej si hosťujúci tréner zobral oddychový čas a pol minúty pred koncom Bratislava vyrovnala. V posledných sekundách ešte Lido mohlo strhnúť vedenie na svoju stranu, ale družstvá sa rozišli zaslúženou deľbou bodov.

Góly Lido: 18. Gibaštíková (Stoklasová), 20. Eckerová (Bardoňová), 26. Bardoňová, 52. Gibaštíková (Eckerová), 60. Stoklasová (Gibaštíková)

Góly Harvard: 10. Drábeková (Guštarová), 18. Štefánková (Drábeková), 29. Štefánková (Klapková), 33. Vičanová (Balátová), 41. Štefánková (Drábeková)

Vylúčení: 4:3 Strely: 25:28

Presilovky 2:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Lachovský a Turlik, 47 divákov

HARVARD: Hačková (Plevková), -  Kližanová, Dobišová, Čangelová, Kuklová, Papšová, Drábeková, Vaňová, Klapková, Kamzíková, Guštarová, Birová, Štefánková, Balátová, Vičanová, Melušová, tréner: D.Ďuríček

FBO FLORPÉDO BRATISLAVA – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 6:11 (1:4, 4:4, 1:3)

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): „Odohrali sme zápas, v ktorom sme zobrali povinné body, ale hra môjho družstva nebola taká, akú vyžadujem. Chýbala mi dnes u hráčok emócia a mrzí ma, že keď si môžeme z chuti zahrať a baviť sa florbalom, si to radšej skomplikujeme a herne sa trápime. Musíme sa opäť nastaviť a zaradiť vyšší prevodoví stupeň, ak chceme byť na konci sezóny úspešní.“

Partizánske bolo proti domácemu družstvu Florpéda jasným favoritom. Domáce stále čakajú na svoj prvý bod. Skóre zápasu ale otvárali Bratislavčanky, keď chybu v obrane potrestala Hergottová. Neprešla ani minúta a strela od polovice ihriska z hokejky Čangelovej znamenala vyrovnanie. V 13. minúte Drábeková poslala Harvard do vedenia. V 17. sa ujala Melušovej strela spoza chrbta a v 18. minúte naslepo Papšová našla pred bránou kapitánku Klapkovú.

Druhú tretinu sa Florpédu za 72 sekúnd podarilo znížiť na 3:4, čo nenechalo chladným hosťujúceho trénera, ktorý musel hlasnejšie dohovoriť svojim zverenkyniam. V 26. minúte sa kurióznym spôsobom presadila spoza brány Birová a v 30. minúte peknou strelou z uhla Balátová. V 31. minúte prišla pre Partizánske opäť slabšia chvíľka, keď domáce znížili na rozdiel gólu a hostia si zobrali oddychový čas. Po ňom sa z otočky presadila Drábeková a v 39. minúte v presilovke pekne umiestnenou strelou Klapková.

V tretej tretine sa už v 47 sekunde menilo skóre, keď Štefánková zužitkovala prihrávku Drábekovej. V 45 . minúte Štefánková nepremenila trestné strieľanie. V 49. minúte Drábeková zvyšovala na 5:10. O minútu domáce znížili, ale posledné slovo mali hostia, keď na konečných 6:11 upravovala Štefánková.

Góly Florpédo: 9. Hergottová (Hricová), 21. Hergottová, 22. Hergottová (Hricová), 31. Hergottová  (Macejáková), 31. Jurkovičová, 50. Macejáková (Jurkovičová)

Góly Harvard: 10. Čangelová (Kuklová), 13. Drábeková (Klapková), 17. Melušová, 18. Klapková (Papšová), 26. Birová, 30. Balátová (Drábeková), 36. Drábeková (Kuklová), 39. Klapková (Drábeková), 41. Štefánková (Drábeková), 49. Drábeková (Klapková), 55. Štefánková (Stern)

Vylúčení: 1:0 Strely: 23:38

Presilovky 0:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali Veninger a Hrivnák, 21 divákov

HARVARD: Plevková -  Dobišová, Čangelová, Kuklová, Papšová, Drábeková, Žabojevová, Stern, Klapková, Kamzíková, Birová, Štefánková, Balátová, Melušová, tréner: D.Ďuríček

Autor: Tomáš Peciar

Vydal: FBK Harvard, 25. 01. 2019