FBK Harvard Partizánske

O nás

História ŠK Harvard Partizánske

Športový klub HARVARD Partizánske bol založený v máji 2006 partiou nadšencov hokejbalového družstva, ktorá pod týmto názvom hrala viacero mestských líg na Slovensku už od roku 2004. Hlavným iniciátorom  bol Dušan Ďuríček, ktorý najskôr ako hráč, neskôr tréner stojí na čele tejto organizácie dodnes.

Po úspešnej hokejbalovej sezóne 2011, kedy kategógia chlapcov U16 získala titul v extralige, uhrala 2.miesto na Majstrovstvách Slovenska a stala sa aj víťazom najväčšieho hokejbalového turnaja v Európe, ktorého organizátorom je Jozef Stümpel, sa vedenie klubu rozhodlo pre neuspokojivé podmienky pre hokejbal  v meste skúsiť  na podnet vtedajšieho priekopníka florbalu v meste Roberta Pavláska podporiť tento šport. Hráči sa rýchlo preorientovali a klub z fungujúcej mestskej ligy pribral nových členov, ktorí v roku 2011 vybojovali postup do 1. celoslovenskej florbalovej ligy. Sezóna 2012/2013 bola pre mužské družstvo FBK Harvard Partizánske dokonca extraligová. Na jej konci však prišlo k redukcii počtu extraligových družstiev súťaže z pôvodných 14 na 12 účastníkov. Pri jednom postupujúcom družstve z prvej ligy sa tak Harvard z pozície 12. družstva extraligovej tabuľky musel spolu s ďalšími dvoma účastníkmi vrátiť späť do 1. ligy. V tej dobe sa klub už začal aktívne venovať mládeži a dokonca aj ženskému florbalu. Ženy v roku 2014 vyhrali turnaj v holandskom Amsterdame a v ženskej 1. lige vybojovali 3. miesto.  Športový klub HARVARD ako jeden z mála klubov na Slovensku mal v roku 2016 do súťaží zapojené všetky mládežnícke kategórie, ktoré vedú tréneri s požadovanou trénerskou licenciou. 

Z 10 ročnej histórie klubu je HARVARD hrdý na úspechy odchovanca Miroslava Behúla, ktorý je po odchode z Partizánskeho ústrednou postavou najslávnejšieho hokejbalového klubu na Slovensku - Bratislavského Ružinova a v roku 2013 sa stal so Slovenskou reprezentáciou majstrom sveta. Výborné výkony a chuť pracovať na sebe sú dôkazom toho, že aj z druhej najvyššej súťaže sa dá dostať do reprezentačného družstva, čo je príklad Petry Hačkovej, ktorá ako jednotka v bráne odchytala juniorské florbalové majstrovstvá sveta v Kanade. 

V dnešnej dobe sa v klube pohybuje stovka mládežníkov, ktorá dostáva  maximálny servis a výborné podmienky pre vykonávanie športovej činnosti. Tie sú vytvárané aj vďaka podpore mesta Partizánske a ľuďom, pre ktorých je HARVARD niečo ako rodina. Ich snahou je z mladých ľudí prostredníctvom športu vychovať slušných  občanov a budúcich výborných hráčov. Tekým je bez pochyby najväčšia ikona klubu, Ivan Skukálek, ktorý  patrí medzi najlepších a najslušnejších hráčov hokejbalu a florbalu s množstvom individuálnych cien, aj keď sa mu nikdy nepodarilo obliecť si dres s dvojkrížom.

Harvard nadviazal na tradíciu úspešného hokejbalového turnaja pod názvom Harvard cup, ktorý sa hrával v obci Bošany a od roku 2016 je organizátorom medzinárodného turnaja vo florbale pod názvom Česko-slovenský florbalový pohár s účasťou družstviev z Čiech, Poľska, Nemecka, Švajčiarska.

Od roku 2014 sa stal klub akousi rodinnou organizáciou, keď  veľkou mierou k chodu klubu prispieva sestra predsedu klubu Lenka a veľkú podporu im dávajú ich rodičia a celá rodina, ktorá pri nich stojí aj v čase, keď sa nedarí. V myšlienke rodinného a priateľského prostredia v športovom klube chceme pokračovať aj naďalej, nakoľko všetka snaha a úsilie sa nám vracia v podobe nezabudnuteľných zážitkov, emócií a priateľstiev. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí klubu venujú svoj voľný čas a energiu, a tým nám pomáhajú stále napredovať.

clenska sekcia
clenska sekcia
Sociálne siete
fb instagram
Partneri

Mesto Partizánske TSK ČSFP rekuk MTP infinity TEMPO streftec florbal4u hummel sanasport exclusivecars autoinvest

Muži 1.liga 19/20
Ženy Extraliga 19/20
Posledné zápasy
Najbližšie zápasy