Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
MKŠS FBK Kysucké Nové MestoFBK Harvard
6:5
so 28. 9. 2024 16:00 @ MŠH Kysucké Nové Mesto, Hyundai extraliga žien - základná časť, 3. kolo

V Kysuckom Novom Meste napokon s tesnou prehrou

Harvard chcel na dve domáce víťazstvá nadviazať aj na Kysuci proti jednému z najväčších adeptov na titul a zároveň aktuálnym obhajkyniam titulu- MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto. Po bojovnom výkone nakoniec Harvard odišiel prvýkrát bodovo naprázdno.

Poslednú septembrovú sobotu pokračovala Hyundai extraliga žien svojím tretím kolom. Po domácich skalpoch dvoch bratislavských celkov si Harvard veril aj na posledného víťaza súťaže v podobe Kysuckého Nového Mesta. Vo vyrovnanom zápase sa napokon z víťazstva tešil práve domáci celok z Kysuce, a tak si Harvard musí na ďalšiu výhru počkať minimálne do ďalšieho kola.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto- FBK Harvard Partizánske 6:5 (2:0, 1:2, 3:3)

Do úvodnej tretiny vstúpil domáci výber o poznanie lepšie, keď v 11.minúte zužitkovala prihrávku Zatekovej Faktorová a poslala domáce do vedenia. Toto vedenia sa ešte zvýšilo po spolupráci sestier Chúpekových, a tak Harvard odchádzal do šatne s dvojgólovým mankom. Hosťujúci celok nevstúpil dobre ani do druhej tretiny, pretože hneď na úvod inkasovali dvojminútové vylúčenie za neskorý príchod. Našťastie pre tím Dušana Ďuríčka početná výhoda zostala nevyužitá. Čo viac, po jej vypršaní Červená otvorila gólový účet Harvardu. Studenú sprchu partizánskemu celku dožičila Škvrndová, ktorá po tom, ako sa obraz hry začal vyrovnávať, vrátila opäť Kysučankám vedenie o dva góly. Do šatní sa však predsa len išlo s rozdielom  jedného gólu, keď svoj druhý zápasový gól pridala Červená. Harvard mal do tretej tretiny raketový nástup, keď si prvý gól  novom drese pripísala Krajčová. Eufória však rýchlo vyprchla, keďže už o osem sekúnd opäť naklonila misky váh na stranu Kysučaniek Škvrndová. Čo viac, v 50.minúte Klaudia Chúpeková poistila vedenie domácich už na dva góly. Výber Dušana Ďuríčka však nezložil zbrane, odvolal brankárku a päť minút pred záverečným klaksónom znižovala druhým gólom Krajčová. O dve minúty na jej počin nadviazala aj Vršková, a zápas sa tak začínal de facto od nuly. Keď už sa zdalo, že Harvard si odnesie z horúcej pôdy minimálne bod za predĺženie, prišla individuálna chyba, ktorú domáce Kysučanky minútu zužitkovali a zlomili tak výsledok stretnutia definitívne na svoju stranu.

Vyjadrenie trénera Dušana Ďuríčka po zápase:

Takýto zápas sa mi hodnotí naozaj zle. Zlý vstup do zápasu, chceli sme veľa strieľať a byť dôrazní pred súperovým brankárom a my sme za prvú tretinu ohrozili súpera šesťkrát, síce výborne šance, ale chýbal požadovaný dôraz. V prestávke bolo čo dohovárať, až nás to stálo dve minúty za neskorší príchod, ale hra sa zlepšila a podarilo sa nám znížiť na 2:3. V tretej tretine sme vyrovnali, ale po individuálnych chybách, ktoré sa nám kopia v našich zápasoch, sa súper dostal zas do vedenia. Rozhodol som sa ísť už v 52. minúte do šiestich, čo sa nám vyplatilo a vyrovnali sme na 5:5. Keď už som si myslel, že dievčatá si to v kľude dohrajú do toho predĺženia, prišlo opäť zaváhanie v rozohrávke a súper svoj brejk potrestal. Je to veľká škoda, minimálne bod sme si za bojovnosť v druhej a tretej tretine zaslúžili.