Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
ŠK FTC FiľakovoFBK Harvard
3:9(1:3, 1:4, 1:2)
ne 6. 10. 2024 10:30 @ MŠH Detva, Hyundai extraliga žien - základná časť, 4.kolo

Ženy s prvou výhrou na ihrisku súpera

Ženy Harvardu si po prvom neúspešnom zápase na pôde majsteriek z Kysuce chceli napraviť chuť v ďalšom zápase. Šancu na reparát mali už na ďalší víkend, keď sa v Detve predstavili proti nováčikovi súťaže- FTC Bojkun Trucks Fiľakovo. Po solídnom výkone si zverenkyne Dušana Ďuríčka pripísali prvú výhru vonku a ďalšie tri body do tabuľky.

Uplynulú sobotu pokračovala Hyundai extraliga žien štvrtým kolom, v ktorom Harvard nastúpil v detvianskej športovej hale proti druhému nováčikovi tohto ročníka- FTC Bojkun Trucks Fiľakovo. Výber z niekdajšieho mesta obuvi tentokrát neponechal nič na náhode, potvrdil rolu favorita a pripísal si dôležité tri body.

FTC Bojkun Trucks Fiľakovo- FBK Harvard Partizánske 3:9 (1:3,1:4,1:2)

Úvod stretnutia patril Harvardu, keď z brejku otvorila skóre prvým gólom v sezóne Utekalová, ktorá zužitkovala krížnu prihrávku od Červenej. Tento stav ale platil iba chvíľu, keď po ďalšej presnej prihrávke od Červenej skórovala do odkrytej svätyne Vršková. Výber Dušana Ďuríčka aj naďalej hýril aktivitou, čo sa im vyplatilo a na konci siedmej minúty ich po prihrávke Petríkovej posielala už do trojgólového vedenia Vršková, ktorá sa zoči-voči Kubaliakovej nemýlila. Fiľakovo na túto ranu dokázalo veľmi rýchlo odpovedať, keď už o necelú minútu Vargová z otočky otvorila gólový účet domácich, a tak sa odchádzalo do šatní za dvojgólového vedenia Harvardu.

Do prostrednej časti hry hostky nevstúpili najlepšie, keď ponúkli súperkám možnosť presilovej hry za nesprávne striedanie. Našťastie pre Harvard, početná výhoda ostala nevyužitá, no hra sa vo viacerých úsekoch začínala vyrovnávať. Čo však prešlo skrz obranu Partizánskeho, stroskotalo na spoľahlivej Zvarovej. Navyše, Harvardu dokázala vrátiť trojgólovú výhodu Petríková. Tento rozdiel však opäť dlho nevydržal, keď opäť domáce promptne odpovedali, tentokrát zásluhou Kamenskej. Zvyšok druhej tretiny však opäť patril aktuálne tretiemu celku tabuľky, ktorý po góloch Vrškovej, Červenej a Krajčovej odchádzal do šatne s komfortným päťgólovým náskokom.

Do tretej tretiny vstúpil o poznanie lepšie fiľakovský výber, ktorý otvoril gólový účet tretej tretiny zásluhou Kallai, ktorá aj so šťastím prekonala Zvarovú. Na konci 45.minúty sa však opäť menilo skóre v prospech Harvardu, keď Vrškovej odrazený pokus pohotovo dorazila Valentová. Tá pridala aj deviaty gól Harvardu, čím napísala gólovú bodku za týmto zápasom, ktorý sa tak uzavrel na stave 9:3 v prospech zverenkýň Dušana Ďuríčka.

Vyjadrenie trénera Ďuríčka po zápase

Dôležité pre nás bolo získať opäť plný počet bodov. Príležitosť dostali v takomto zápase aj naše mladé dorastenky. Náš výkon ale stále zaostáva za tým, čo by sme chceli predvádzať, ale postupne sa k tomu dopracujeme.

Svoje zhodnotenie pridala aj vyhlásená najlepšia hráčka Harvardu v zápase Michaela Krajčová

Musím pochváliť našu brankárku za výborný výkon. Na začiatku sme hrali opatrnejšie, bolo tam viacero nepresnosti a menej sme strieľali. Trénerove slová v šatni nás nakopli, reagoval niekoľkými zmenami v zostave a góly začali padať. Aj keď sme zápas vyhrali výraznejším gólovým rozdielom, ako tím máme stále čo zlepšovať. Medzi naše najčastejšie chyby patrili nepresné prihrávky, ktoré súperovi umožnili ísť do protiútoku. Už najbližší víkend nás čaká náročný súper. Musíme najmä skvalitniť streľbu, ktorá v dnešnom zápase nebola dostatočné intenzívna a presná. Hodnotenie by som ukončila pozitívne - súpera sme porazili a Anet (Petríková) si napravila reputáciu, veď ona vie. Súperkám ďakujem za férový zápas a prajem im veľa šťastia do ostatnej časti sezón